سخنگوی ستاد اربعین هلال احمر جزئیات خدمات هلال احمر در پیاده روی اربعین را اعلام کرد.

به گزارش مرور نیوز، سعید اوحدی، سخنگوی ستاد اربعین هلال احمر با اشاره به تمهیدات هلال احمر برای پیاده روی اربعین، بیان داشت: امروز مانور پزشکان، پیراپزشکان و تیم‌های امدادی هلال احمر برای راهپیمایی اربعین در حرم مطهر امام خمینی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰۰ داوطلب امدادگر و پزشک به همراه ۱۵۰ خودروی امدادی فردا صبح در اولین گروه از نیروهای هلال احمر عازم عراق می‌شوند، اظهار داشت: اربعین بزرگترین حماسه انسانی است که در طول تاریخ تا امروز بوده است.

سخنگوی ستاد اربعین هلال احمر در شبکه اول سیما افزود: ستاد اربعین در وزارت کشور ایجاد شده که متناظر این ستاد نیز در هلال احمر ایجاد شده است؛ ضمن اینکه داوطلبان، رادیو اربعین، مرهم زائر از جمله بخش‌های هلال احمر برای ارائه خدمت به زائران اربعین است.

اوحدی با اشاره به محورهای امدادی هلال احمر در مراسم اربعین امسال، خاطرنشان کرد: ۶ حوزه عملیات در مسر پیاده روی اربعین داریم؛ به طوری که ۷ مرز ورودی به خاکر عراق داریم که مسؤولیت ارائه خدمات درمانی به زائران در داخل کشور بر عهده وزارت بهداشت و در خارج از مرز کشور بر عهده هلال احمر است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۸۴ پایگاه امدادی هلال احمر از مرزها تا کربلا در خدمت زائران اربعین قرار دارند، ابراز کرد: بخش دیگر خدمات ما در خاک عراق است؛ به طوری که از مرزها تا نجف ۳ پایگاه درمانی داریم و در شهر نجف نیز ۱۲ مرکز درمانی، بیمارستان و پایگاه درمانی به زائران ارائه خدمات می‌کند.

سخنگوی ستاد اربعین هلال احمر با اشاره به اینکه در مسیر نجف به کربلا ۲۵ پایگاه امدادی فعالیت می‌کنند، گفت: از مجموع ۸۴ پایگاه امدادی هلال احمر ۳۸ پایگاه توسط موکب‌های مردمی خدمات ارائه می‌کنند و هلال احمر نقش پشتیبانی را بر عهده دارد.

اوحدی تصریح کرد: ۲۰۰ پزشک داوطلب داریم که با کوله پشتی و امکانات اولیه بین عمودهای مسیر به زائران خدمات ارائه می‌کنند؛ ضمن اینکه ۸۰ آمبولانس و ۸ اتوبوس آمبولانس نیز در طول مسیر زائران را همراهی می‌کنند.