وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۵ درصد هزینه درمان در طرح سلامت خانواده توسط دولت پرداخت می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲ هزار خانه بهداشت روستایی در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده و ۲ هزار خانه دیگر نیز در دست احداث است.احداث خانه بهداشت روستایی و مراکز جامع سلامت از اولویت بهداشتی و درمانی است که در دولت سیزدهم به شکل جدی دنبال می شود.

وی با بیان اینکه دولت بر بهره گیری از ظرفیت خیرین سلامت در ارتقای شاخص های درمانی و بهداشتی در کشور تاکید دارد، افزود: وزارت بهداشت همواره سعی کرده تا از ظرفیت خیران به خوبی بهره مند شود به گونه ای که سال گذشته این افراد ۳۶ هزار میلیارد ریال برای احداث بیمارستان، ساخت خانه های بهداشت روستایی و خرید تجهیزات درمانی کمک کردند.

عین اللهی ادامه داد: این در حالی است که نیکوکاران سلامت در سال ۱۴۰۰، ۱۸ هزار میلیارد ریال به بخش بهداشت و درمان کمک کرده بودند.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح سلامت خانواده در ۹۱ شهرستان به صورت آزمونه، گفت: با فعال شدن برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر، خدمات بر مبنای سطح‌بندی به بیماران ارائه می‌شود.

وی افزود: با اجرایی شدن این طرح خدمات در مطب‌ها، پایگاه‌های سلامت و مراکز بیمارستانی با کمترین هزینه به بیماران ارائه می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه خود در نخستین روز از هفته دولت امسال به خراسان شمالی چندین پروژه درمانی را در بجنورد افتتاح می کند.