فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند قاچاق و کشف بیش از نیم تن انواع موادمخدر خبر داد.

​به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سردار دوستعلی جلیلیان، در تشریح جزئیات این خبر، گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از حمل محموله سنگین مواد مخدر توسط اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق که قصد انتقال محموله‌های مواد مخدر از شهرستان‌های شمالی و جنوبی استان به عمق کشور را داشتند، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ، افزود: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس با کنترل تحرکات اعضای این باند سرانجام در ۴۸ ساعت گذشته تیمی از اعضای این باند مسلح را که با دو دستگاه خودرو سواری در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر در محورهای فرعی شهرستان‌های ایرانشهر- نیمروز و زاهدان بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

جلیلیان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این عملیات‌ها، با اقدام ضربتی جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان و شهرستان‌ها با درگیری‌های مسلحانه ۷ سوداگر مرگ دستگیر و دو دستگاه خودرو سواری نیز متوقف شد.

جلیلیان خاطرنشان کرد: مأموران پلیس در بازرسی از خودروهای توقیفی، ۵۰۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر به همراه یک قبضه سلاح جنگی کلاش و یک دستگاه بی سیم دستی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند مسلحانه، از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.