عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد دادستان کل کشور، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را قدردانی کرد و خواستار بررسی استفاده از پیام رسان های خارجی در مدارس دولتی شد.

به گزارش مرور نیوز،  عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی آزاد ، دادستان کل کشور دیدار کرد.

دادستان کل کشور در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در وزارت ارتباطات برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، گفت: توسعه پیام‌رسان‌های داخلی باعث ایجاد آرامش روانی در جوانان، خانواده‌ها و پیشگیری بسیاری از جرایم شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی آزاد، تربیت نیروی انسانی را یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: در این وزارتخانه نیز نیرو‌هایی متعهد و متخصص مدیریت وزارتخانه را به دست گرفته و به مردم خدمت ارائه می‌کنند.

وی درباره اجبار برخی از مدارس و دستگاه‌های عمومی و دولتی برای استفاده از پیام رسان‌های خارجی نیز افزود: با توجه به مصوبه ممنوعیت استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در دستگاه‌های دولتی، مدارس و دانشگاه‌ها، باید این موارد بررسی و مورد پیگیری قرار گیرد.

همچنین در این دیدار وزیر ارتباطات که معاونان و رؤسای سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه نیز حضور داشتند گزارشی از دستاورد‌ها و اقدامات این وزارتخانه در دولت سیزدهم ارائه کرد.

وی با ارائه گزارش جامعی از روند توسعه شبکه ملی اطلاعات و اقدامات انجام شده در این حوزه، افزود: این شبکه تاکنون ۶۳ درصد پیشرفت داشته است.

وزیر ارتباطات پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها را یکی دیگر از مهم‌ترین اقدامات این وزارتخانه در دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: با تکمیل این پروژه یک شبکه پرسرعت و با کیفیت برای ارائه خدمات متنوع به مردم ایجاد می‌شود و تاکنون نیز ۴ میلیون خانوار تحت پوشش این شبکه قرار گرفته اند و تا پایان دولت تمام شهر‌های کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی توسعه و حمایت از پیام رسان‌های داخلی را یکی دیگر از اقدامات این دوره وزارت ارتباطات اعلام کرد و افزود: با محدودیت پیام رسان‌های خارجی در کشور، زیرساخت پیام رسان‌های داخلی تقویت شد و با حمایت از آنان این پیام رسان‌ها هم اکنون به بیش از ۴۰ میلیون نفر کاربر ماهانه سرویس ارائه می‌کنند.

زارع‌پور به احراز هویت ۲۶ میلیون نفر ایرانی در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان یکی دیگر از دستاورد‌های این دولت اشاره کرد و گفت: ۸ میلیون نفر به صورت متوسط روزانه از این پنجره استفاده می‌کنند.