فرماندار مهران از بازگشایی مرز مهران خبر داد و گفت: مرز مهران که از ساعت ۲۴ دیشب بسته شده بود صبح امروز بازگشایی شد.

به گزارش مرور نیوز، "علی عباس شفیعی" روز سه شنبه اظهار کرد: در هفته‌های گذشته با توجه به حملات رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم غزه گروه‌هایی از جوانان و نوجوانان و مردم کشورمان جهت کمک به مردم غزه به مرز بین المللی مهران مراجعه کرده بودند.

وی افزود: شب گذشته نیز گروهی از جوانان در نقطه صفر مرزی مهران تجمع کردند که مرزبانان عراق با توجه به شرایط و قوانین داخلی خود برای چند ساعت مرز" زرباطیه" در آن سوی پایانه مرزی مهران را بستند.

شفیعی یادآور شد: با پیگیری‌های مسئولان از جمله وزیر کشور و استاندار با طرفین عراقی صبح امروز مرز مهران بازگشایی و تردد از این گذرگاه به خاک عراق از سر گرفته شد.

فرماندار مهران اضافه کرد: با توجه به حجم زیاد زائران، برای جلوگیری از ازدحام و تجمع در پشت گیت‌های پایانه مرزی زرباطیه عراق، خروج زائران از این مرز به تدریج انجام می شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون تردد در مرزهای مهران و زرباطیه عراق آسان و روان و بدون مشکل خاصی در جریان است.

مرز مهران به واسطه نزدیکی مسافت به عتبات عالیات و امنیت طول مسیر در داخل خاک عراق مهمترین و اصلی ترین گذرگاه زمینی کشور است.

بیش از یک ماه است نوار غزه بعد از عملیات طوفان الاقصی زیر آماج حملات هوایی و زمینی ارتش اسرائیل قرار گرفته و هزاران غیرنظامی در این حملات کشته و مجروح شده اند و این موضوع خشم مسلمانان و جامعه جهانی را برانگیخته است.