مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به وضعیت سطح زرد ناپایداری هوا نسبت به احتمال وقوع تندباد موقت در پایتخت و بارش برف در ارتفاعات شمال شرق استان هشدار داد.

به گزارش مرور نیوز، حامد یزدی مهر روز پنجشنبه از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران خبر داد و افزود: طبق این هشدار از امروز تا شنبه آینده در سطح استان بویژه نیمه جنوبی و غربی وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش موقت گرد وخاک، کاهش دید و احتمال تندباد لحظه‌ای، پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه بر اثر باد شدید احتمال آسیب به سازه‌های موقت، شکستن درختان فرسوده طی مدت مذکور در سطح استان مورد انتظار است، گفت: از همه مردم می‌خواهیم ضمن اجتناب از تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره، نسبت به مستحکم سازی سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و عدم پارک خودرو در کنار محل‌های پر خطر توجه جدی داشته باشند تا شاهد وقوع حوادث ناگوار نباشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه با اشاره به پیش بینی هواشناسی برای جمعه شب مبنی بر احتمال وقوع رگبار و کولاک برف در ارتفاعات شمال شرق استان، گفت: به همه رانندگانی که قصد تردد از این مسیرها را دارند توصیه می‌شود علاوه بر داشتن تجهیزات کافی و مناسب نسبت به لغزنده بودن محورها و عدم دید کافی به سبب احتمال بارش پراکنده برف احتیاط لازم را داشته باشند.

یزدی مهر همچنین از آماده باش کامل دستگاه‌های عضو مدیریت بحران استان تهران نیز خبر داد و اضافه کرد: هشدار زرد به تمام دستگاه‌ها، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها و دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شده است.