بزرگ ترین مدرسه با ۴۲ کلاس و زیربنای آموزشی ۴۰۰۰ مترمربع به نام شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش مرور نیوز،  رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در ارتباط تلفنی با دانش آموزان که در مراسم افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه روح آباد شهرستان زرند رخ داد، گفت: هر مدرسه‌ای که در کشور ساخته می‌شود یک امیدستان برای آینده کشور خواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه ضمن تشکر از همه نمایندگان مجلس مخصوصاً نماینده مردم زرند و کوه بنان در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش و پشتکار نماینده محترم مبنی بر توسعه مدرسه سازی در شهرستان‌های زرند و کوه بنان امروز شاهد افتتاح این مدرسه خوب برای دانش آموزان عزیز شهرستان زرند هستیم.
صحرایی در ادامه از مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش از خزانه‌های خوب کشور یاد کرد و گفت: با پشتکار و جهاد شبانه روزی مدیران در سنگر مدرسه سازی و با حمایت مجلس و نمایندگان محترم در خصوص برنامه توسعه هفتم و اعتبارات مدرسه سازی و از آموزش و پرورش به زودی در آینده نزدیک شاهد خدمات دولت مبنی بر ایجاد فضای آموزشی شاد و با نشاط و ایمن برای دانش آموزان عزیز استان کرمان و سراسر کشور خواهیم بود و مشکل کمبود فضای آموزشی حل و به استاندارد سرانه فضای آموزشی خواهیم رسید.
وی در ادامه در خصوص افتتاح بزرگترین پروژه آموزشی کشور در استان کرمان نیز گفت: در سالگرد سیدالشهدای مقاومت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور در استان کرمان، ضمن تجدید میثاق با این شهید بزرگوار، بزرگترین مدرسه با ۴۲ کلاس و زیربنای آموزشی ۴۰۰۰ مترمربع به نام شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان به بهره‌برداری خواهد رسید.
گفتنی است مدرسه ۱۲ کلاسه شهید اندرزگو نیز با زیربنا ۱۶۰۰ متر مربع فضای آموزشی، ساخت ۳۰۰ مترمربع حصار، ۳۰۰۰ مترمربع محوطه سازی، سیستم گرمایشی و ۶۰ مترمربع سرویس بهداشتی و آبخوری با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان توسط خیر محترم و اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان، در روستای روح آباد شهرستان زرند ساخته و به بهره برداری رسید.