رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: از ابتدای سال تا کنون ۲۸ میلیون سفر هوایی در کشور ثبت شد.

به گزارش مرور نیوز، سردار محسن عقیلی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پوشش نظم و امینت ۶۲ فرودگاه کشور در وظایف پلیس فرودگاه فراجا تعریف شده است که تا به امروز با دانش و فناوری و رصد شبانه روزی امنیت مناسبی را ایجاد کنند.

به گفته او، طی سال جاری ۲۸ میلیون نفر در کشور مبادرت به مسافرت پرداختند که بدون کوچک‌ترین بی‌نظمی و در امنیت کامل انجام شد.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: در کنار امنیت سفر ماموریت جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به پلیس فرودگاه‌های کشور سپرده شده است که در سال جاری پلیس با تمام توان جلوی انواع قاچاق را گرفته است.

سردار عقیلی با بیان اینکه در حوزه قاچاق کالا و ارز، بیش از ۴۸۶ میلیارد ارز، طلا و کالای قاچاق در فرودگاه‌های کشف و ضبط شد، ادامه داد: همچنین در حوزه مواد مخدر نیز امسال یک هزار و ۸۰۰ کیلوگرم انواع مخدر در فرودگاه‌های کشور شناسایی و ضبط شد.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: همچنین همکاری خوبی بین پلیس فرودگاه و دیگر دستگاه‌های فعال در حوزه امنیت وجود دارد که ایمنی سفر را برای مردم کشور ایجاد کرده است و با وجود ده‌ها میلیون سفر هوایی در کشور کمترین میزان نارضایتی از پلیس شده است.

وی درباره تجهیزات امنیتی فرودگاه و تحریم‌های این تجهیزات تاکید کرد: علیرغم تهدید‌های ظالمانه در حوزه تجهیزات امنیتی فرودگاهی توانستیم با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و بخش‌های علمی فعال تمامی نیاز‌های ما برطرف شده است.