سخنگوی فراجا گفت با بیان اینکه پلیس در تعقیب و گریز مجرمان قاچاقچیان که از خودرو‌های به‌روز استفاده می‌کنند باید خودروی مناسب داشته باشد گفت: مجوز واردات خودرو‌های سواری بخشی از برنامه‌ی کلی و کلان نوسازی خودرویی فراجا است.

به گزارش مرور نیوز،  سردار منتظرالمهدی در رابطه با صدور مجوز واردات خودرو توسط فراجا گفت: این که برخی در شیپور انتفاع اقتصادی فراجا از واردات خودرو می‌دمند یا به واقع ناآگاه و بی‌اطلاعند و یا بی شک مغرضند و در زمین دشمن بازی می‌کنند تا بتوانند به اقتدار و توانمندی یک مجموعه‌ی خدمات رسان امنیت ساز ضربه وارد کنند.

وی با بیان اینکه موضوع مجوز واردات خودرو‌های سواری بخشی از برنامه‌ی کلی و کلان نوسازی خودرویی فراجا است که به تناوب در دوره‌های مختلف به منظور پیشبرد بهتر ماموریت‌ها انجام شده و می‌شود گفت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از خودروی مورد استفاده در ماموریت‌ها ساخت داخل بوده و مناسب ماموریت‌های شهری است، اما برای پلیس ضروری است تا در مواجهه با ماموریت‌های مرزی و عملیاتی، تعقیب و گریز، عبور از مناطق صعب‌العبور و کوهستانی از خودرو‌های با شتاب و قدرت بالا بهره بگیرد؛ لذا جهت تامین این قبیل خودرو‌ها نیازمند واردات خودرو توسط دستگاه‌های حاکمیتی با مجوز هییت وزیران هستیم.

سخنگوی فراجا ادامه داد: امروزه قاچاقچیان و تروریست‌ها و مجرمان از خودرو‌های پر قدرت و کاملا به روز دنیا استفاده می‌کنند و قطعا پلیس در تعقیب و گریز باید خودروی مناسب داشته باشد؛ بی شک همگان اذعان دارند که امکانات و تجهیزات پلیس نباید از متخلفان و مجرمان عقب‌تر باشد مگر اینکه به دنبال ناکارآمدی و زمینگیر شدن پلیس باشند.

وی گفت: در مصوبه مذبور شرط و اجباری بر واردات خودروی هیبریدی نبوده و واضح است که فراجا نیز مجاز به فروش این گونه تجهیزات نیست؛ اصولا مجوز واردات توسط دولت برای استفاده سازمانی، اداری و ماموریتی دستگاه‌ها است نه فروش و انتفاع اقتصادی.

سخنگوی فراجا با تاکید بر اینکه در راستای تامین تجهیزات خودرویی پلیس در یگان‌های مختلف؛ فراجا ناگزیر به واردات خودرو‌هایی با کیفیت، پرقدرت و به‌روز است اظهار کرد: فراجا نه این خودرو‌ها را به کارکنان هدیه و هبه می‌کند و نه به دنبال فروش در بازار و منفعت اقتصادی است.