رئیس اورژانس کرمان، گفت: مجموع تعداد مصدومان بستری انفجار تروریستی کرمان در بیمارستان به ۵۱ نفر رسیده است که ۲۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

به گزارش مرور نیوز، سید محمد صابری، با اشاره به تعداد مصدومان باقی مانده و بستری در حال حاضر حادثه تروریستی کرمان در بخش‌های ویژه و عادی بیمارستان‌ها تا ساعت 6 صبح امروز نوزدهم دی‌ماه، اظهار داشت: مجموع تعداد مصدومان بستری این حادثه در بیمارستان‌های شهر کرمان به 50 نفر رسیده و یک مجروح نیز در بخش ICU بیمارستان لقمان حکیم تهران بستری است.

وی بیان کرد: این مصدومان در 8 بیمارستان شهید باهنر ، افضلی‌پور، شفا، پیامبر اعظم (ص)، سیدالشهدا (ع)، حضرت فاطمه (س)، امام حسین (ع) و راضیه فیروز کرمان و لقمان حکیم تهران تحت درمان قرار دارند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: از میان 51 مصدوم، 22 نفر زن، 18 نفر مرد و 11 کودک زیر 15 سال در بیمارستان‌های کرمان بستری هستند.

صابری با بیان اینکه از بین 51 مصدوم این حادثه که هنوز در بیمارستان‌ها بستری هستند 21 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و 30 نفر در سایر بخش‌ها بستری هستند و تحت درمان قرار دارند، گفت: 10 نفر مصدومان به دستگاه متصل هستند و 11 نفر نیز در آی سی یو تحت نظر قرار دارند.

ساعت 14:50 دقیقه و ‌15:17 دقیقه بعد از ظهر 13 دی‌ماه همزمان با چهارمین سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی دو انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد، دو حادثه تلخ و خونبار که منجر به شهادت و مصدوم شدن تعداد زیادی از زائران مزار حاج قاسم شد.