رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند سرقت محتویات داخل خودرو در تهران و اعتراف متهمان به ۲۰۰ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سردار علی، ولی پور گودرزی گفت: اوایل دی ماه سال جاری در پی وقوع یک فقره سرقت محتویات داخل خودرو پژو پارس سفید رنگ در یکی از محلات شمال شهرتهران و دریافت شکایت مال باخته به پلیس، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات اولیه کارآگاهان بیان داشت، یک روز پیش از وقوع حادثه از شهر اصفهان به مقصد آستارا به همراه خانواده حرکت نمودیم، ولی به دلیل وقوع سیل در محور‌های مواصلاتی بین استان‌ها به ناچار به منزل اقوام همسرم در تهران مراجعه تا شرایط آب و هوا مساعد شود. روز بعد اسکان در منزل اقوام برای برداشتن وسایل به خودروی خویش که در خیابان پارک شده بود مراجعه کردم و متوجه شدم که محتویات داخل خودرو شامل ۴ عدد ساک مسافرتی حاوی: البسه، کارت بانکی، پاوربانک، کفش کوهنوردی، مقادیری طلاجات و ... به ارزش تقریبی ۸ میلیارد ریال به سرقت رفته است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در گام بعدی با بهره گیری از روش‌های میدانی و اطلاعاتی گسترده بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند و دریافتند که سرقت توسط تعدادی از سارقان انجام شده است و ۲ تن از سارقان با استفاده از روش‌های مخصوص درب خودرو را باز کرده و محتویات داخل آن را به سرقت بردند.

سردار، ولی پور گودرزی در ادامه عنوان کرد: کارآگاهان در گام بعدی موفق شدند با بهره گیری از منابع اطلاعاتی هویت و مخفیگاه یکی از سارقان را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه ضمن دستگیری وی، ۵ تن از سارقان تحت تعقیب را در مخفیگاه سارق شناسایی کردند و همه آن‌ها را طی اقدامات ضربتی دستگیر و به پایگاه یازدهم پلیس آگاهی انتقال دادند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان مدارک شناسایی، پمپ باد، آیینه بغل خودرو، جعبه ابزار و ... کشف شد، گفت: متهمان در بازجویی‌های اولیه با توجه به مدارک و شواهد موجود صراحتا به سرقت به صورت باندی در محدوده شمال شهر تهران معترف شدند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه متهمان به ۲۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو به صورت باندی با شگرد تخریب معترف شدند ادامه داد: تاکنون ۱۴۰ تن از شاکیان شناسایی شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضایی، برای کشف دیگر جرایم و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پایگاه یازدهم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.