مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اعلام هواشناسی مبنی بر صدور هشدار زرد، از تمدید هشدار مدیریت بحران در تردد از مسیر‌های کوهستانی پایتخت خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، حامد یزدی مهر، عصر یکشنبه از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام هواشناسی از بعد از ظهر فردا دوشنبه ۱۶ بهمن ماه تا صبح روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه با دو سامانه بارشی در مناطق شمالی و نیمه غربی و افزایش سرعت وزش باد در نیمه جنوبی و مناطق غربی و ارتفاعات همراه خواهیم بود. 

وی با اشاره به اینکه طبق این پیش بینی از عصر فردا تا صبح سه شنبه شاهد بارش باران و کولاک برف و وقوع مه در مناطق کوهستانی خواهیم بود، گفت: به همه رانندگان و مسافران توصیه می‌شود در صورت عدم ضرورت، از تردد در مسیر‌ها و گردنه‌های برف گیر خودداری کنند و در صورت لزوم به تردد، ضمن احتیاط حتماً مجهز به تجهیزات زمستانی باشند. 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از تداوم رصد و پایش‌های این اداره کل در خصوص مخاطرات احتمالی ناشی از بارش‌ها خبر داد و عنوان کرد: به همه دستگاه‌های خدمات رسان اعلام می‌کنیم نسبت به حضور به موقع و مداوم در مسیر‌های دارای بارش، اقدام جهت شن و نمک پاشی به منظور کاهش لغزندگی محورهاو پاک سازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب رو‌ها اهتمام ویژه داشته و از آمادگی تجهیزات و ماشین آلات جهت خدمت رسانی و امدادرسانی به موقع به مردم اطمینان حاصل کنند. 

یزدی مهر همچنین توصیه کرد: با توجه به احتمال وزش باد شدید در مناطق مذکور  تمامی شهروندان و ذینفعان تابلو‌های تبلیغاتی، در خصوص استحکام سازی ساختمان‌های نیمه کاره و سست، داربست‌ها و پوشش گلخانه‌ها توجه داشته باشند و کوهنوردان نیز با توجه به توصیه‌های قبلی همچنان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.