زن میوه‌فروش دوره‌گرد که با کپی کردن کارت مشتریان ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود در همدان دستگیر شد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ محمدباقر زارعی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر اینکه از حساب بانکی آنان مبالغی به سرقت رفته است، با توجه به حساسیت موضوع مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت. در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد همه مالباختگان این پرونده بعد از خرید میوه از یک خانم میوه‌فروش سیار حسابشان خالی شده است و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

سرهنگ زارعی گفت: مأموران با بررسی‌های تکمیلی، همه‌جانبه و بهره‌گیری از روش‌های فنی و علمی موفق شدند این زن را شناسایی و مجرم را پس از تشریفات قضایی در یکی از استان‌های مجاور دستگیر و به همراه تجهیزات اسکیمر به پلیس فتا همدان منتقل کنند.


متهم وقتی با مدارک مستند روبه‌رو شد لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری از هشت نفر با این روش به ارزش ریالی حدود ۲ میلیارد ریال اعتراف کرد و پرده از نحوه اقدامات مجرمانه خود برداشت.

وی به همراه ۲ نفر دیگر اقدام به کلاهبرداری به روش اسکیمر در نقاط مختلف کشور کرده بود که شناسایی دیگر مالباختگان نیز در دستور کار پلیس فتا قرار دارد.

سرهنگ زارعی از شهروندان خواست حین خرید به هیچ وجه رمز کارت بانکی‌شان را در اختیار فروشندگان قرار نداده و خودشان آن را وارد کنند.