رییس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف پنج دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال در تهرانسر خبر داد و گفت: در این پرونده ۲ متهم دستگیر شدند.

به گزارش مرو رنیوز، سرهنگ علی قاسم پور با اشاره به جزئیات این خبر، گفت: با شکایت چند تن از شهروندان و اعلام نماینده اداره برق منطقه تهرانسر در خصوص در خصوص صدای زیاد و مصرف بالای برق یک واحد آپارتمانی در یکی از محلات، بررسی موضوع در دستور کار مأموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد، ۲ ساکن این واحد آپارتمانی با استفاده از دستگاه‌های " ماینر " در حال استخراج ارز دیجیتالی هستند که با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی مخفیگاه متهمان را شناسایی کرده و در نهایت در ۱۹ بهمن ماه این متهمان در حین استخراج ارز دیجیتالی، طی یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.

سرهنگ قاسم پور، تصریح کرد: از مخفیگاه متهمان پنج دستگاه ماینر و متهمان به همراه تجهیزات مکشوفه به کلانتری منتقل شدند که طی بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف و پس از تکمیل پرونده راهی دادسرا شدند. در بررسی کارشناسان پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی، ارزش ریالی این دستگاه‌ها سه میلیارد ریال برآورد شده است.