سخنگوی فرماندهی انتطامی کل کشور از به‌کارگیری ۱۹۰ هزار نیروی پلیس برای تامین امنیت انتخابات در ۱۱ اسفندماه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سردار سعید منتظرالمهدی اظهار داشت: به استناد مواد ۱۹ و ۶۸ قانون انتخابات ، تامین نظم و امنیت انتخابات بر عهده پلیس است لذ با به کارگیری ۱۹۰ هزار نیرو، از جمله یگان ویژه، در سراسر کشور، به همراه دیگر دستگاه‌های امنیت ساز، از جمله بسیج، آمادگی لازم برای تامین نظم و امنیت انتخابات حاصل شده است.

سخنگوی فراجا با بیان اینکه برابر ماده ۵۸ قانون انتخابات، پلیس یکی از مراجع پنجگانه استعلام است خاطر نشان کرد: در مرحله اول ۴۸ هزار و در مرحله نهایی حدود ۲۴ هزار استعلام از سوابق ثبت نام شدگان صورت پذیرفت که نتایج حاصله، در موعد مقرر به شورای محترم نگهبان ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه برابر بند‌های ۷۰،۷۶ و ۷۷ قانون انتخابات، وظیفه نظارت در حوزه تبلیغات نیز برعهده پلیس است افزود: برابر هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی و رصد فضای مجازی این موضوع نیز در دستور کار پلیس قرار دارد و در صورت نیاز به تذکر و یا تشکیل پرونده قضایی، قطعا پلیس به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا در پایان درباره نحوه رای گیری از مرزبانانی که در نقاط صفر مرزی مشغول به خدمت هستند اظهار داشت: تأکید شده این عزیزان در مناطقی که دسترسی به صندوق آراء دارد رای حخد را به صندوق بیاندازند و در مناطق صعب العبور که به دلیل بارش برف امکان تردد وجود ندارد، از بالگرد استفاده شود.