نایب‌رئیس شورای شهر تهران با اشاره به توسعه حمل و نقل ریلی و همچنین برقی‌سازی در حوزه حمل و نقل گفت: بابرنامه‌ریزی انجام شده سال آینده نخستین واگن‌های جدید مترو وارد چرخه خدمترسانی خواهند شد.

به گزارش مرور نیوز، پرویز سروری ؛ نایب‌رئیس شورای شهر تهران در آیین بهره برداری از ورودی دوم ایستگاه شهید دادمان و آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شمال غربی خط هفت مترو تهران که صبح امروز با حضور محسن هرمزی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، عباس اکبری؛ جانشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص)، آقامیری؛ رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران، داوود گودرزی؛ شهردار منطقه ۵ برگزار شد، اظهار کرد: موضوع حمل و نقل، آلودگی هوا و ترافیک ۳ موضوعی است که به صورت ویژه در مدیریت شهری دنبال می‌شود و در بودجه سنواتی اعتبارات خوبی برای حل و فصل این موارد پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی شود تا جایی که امکان دارد تقاضای حمل و نقل را به صورت ریلی انجام بدهیم، تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی، حمل و نقل را به زیر زمین (مترو) ببریم، البته برای این کار نیازمند به یک حمل و نقل ترکیبی هستیم.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران در رابطه با حمل و نقل ترکیبی خاطرنشان کرد: افزایش خطوط ریلی در کنار توسعه ون، تاکسی و اتوبوس ما را به حمل و نقل ترکیبی می‌رساند و در این زمینه اقدامات خوبی طی دو سال گذشته انجام شده است.

سروری اضافه کرد: در بودجه سنواتی از سال ۱۴۰۱، ۱۴۰۲ و همچنین سال ۱۴۰۳، اعتبارات ویژه‌ای در حوزه حمل و نقل پیش‌بینی شده به طوریکه در طول سال‌های گذشته و سال آینده ۵۰ درصد از بودجه شورا به حوزه حمل و نقل اختصاص پیدا کرده است.

وی به عقب‌ماندگی‌های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل در سنوات قبل اشاره کرد و افزود: ما باید بتوانیم این عقب‌ماندگی بویژه در حوزه مترو را جبران کنیم به طوریکه در حال حاضر ۵۰ درصد از ظرفیت مترو استفاده می‌شود و ما باید بتوانیم استفاده از این ظرفیت را افزایش دهیم، البته اقدامات اساسی در طول دو سال گذشته در مدیریت شهری انجام شده است.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ورود اتوبوس، تاکسی، ون به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت تصریح کرد: در ارتباط با ورود واگن‌های جدید مترو، اقدامات خوبی صورت گرفته است و ان‌شاءالله از سال آینده شاهد توسعه و ورود واگن‌های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت خواهیم بود.

سروری به موضوع برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: این مسئله پاسخ روشنی به موضوع آلودگی هواست البته این موضوع به صورت ویژه در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و ان‌شاءالله سال آینده شاهد تحول و پیشرفت در حوزه برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

وی به توسعه حمل و نقل در قسمت غرب تهران اشاره کرد و افزود: در این بخش شهروندان با کمبود حمل و نقل ریلی روبرو بودند و اقدام امروز (توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران) می‌تواند مشکلات شهروندان در این محدوده را مرتفع سازد.

نایب‌رئیس شورای شهر تهران همچنین به همراهی دولت در حوزه حمل و نقل و توسعه آن در پایتخت اشاره کرد و گفت: در این ارتباط نیز از همکاری‌های دولت قدردانی می‌شود و همانطور که گفته شد ان‌شاءالله سال آینده سال حمل و نقل برقی برای پایتخت خواهد بود و الگویی برای سایر شهر‌های کشور باشد.