معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مهم‌ترین دلیل ترافیک در روز‌های پایانی سال تخلفات ساکن مانند توقفات پارک دوبله است.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ فیروز کشیر معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، درباره اعمال قانون تخلفات ساکن در شهر تهران گفت: مهم‌ترین علل و دلیل ترافیک در روز‌های پایانی سال همین تخلفات ساکن مانند توقفات دوبله است.


معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در ۱۱ ماه سال جاری تاکنون ۷۵۰-۱۵۵-۱۰ (ده میلیون صد و پنجاه و پنج هزار و هفتصد و پنجاه) فقره اعمال قانون فقط در بحث تخلفات ساکن در شهر تهران توسط همکاران بنده صورت گرفته است.

وی افزود: ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی به صراحت به موضوع تخلفات ساکن پرداخته و می‌گوید: توقف در فاصله ۱۵ متری چراغ‌های راهنمایی و رانندگی شیر‌های آب آتش نشانی، ورود و خروجی مراکز اتش نشانی، پلیس و بیمارستان‌ها و مراکز امداد و نجات کلا ممنوع است.

سرهنگ کشیر افزود: با توجه به اینکه به روز‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم و شهروندان به مراکز خرید مراجعه می‌کنند و ترافیک در این روز‌ها زیاد است بطبع این ترافیک هم به آن افزوده می‌شود و مردم در تلاش هستند بعد از اینکه از محل کار و دانشگاه و ... خارج می‌شوند به اتفاق خانواده به مراکز خرید مراجعه می‌کنند.

وی گفت: برخی مواقع راننده پشت فرمان نشسته و خانواده وی به مغازه مراجعه می‌کنند و می‌گویند الان ما سریع باز می‌گردیم واین دوبله ایستادن‌ها و توقفات و تخلفات ساکن خود باعث سد معبر و ایجاد ترافیک می‌شود و باعث می‌شود که دیگر شهروندان در یک ترافیک مصنوعی قرار بگیرند.


وی گفت: رانندگان می‌توانند با مراجعه به پارکینگ‌هایی که به هر حال در اطراف محل مراجعه وجود دارد مراجعه نموده و یا به محلی که موجب سد معبر نشود مراجعه نموده و در آن محل به صورت صحیح پارک کنند.