رئیس پلیس راهور با بیان اینکه طرح نوروزی امسال را با شعار " آرامش و امنیت سفر در بهار قرآن و طبیعت" آغاز می‌کنیم، گفت: در نوروز سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۲۱۷ نفر در طرح نوروزی (بازه سفرهای نوروزی) جان خود را در تصادفات از دست دادند.

 به گزارش مرور نیوز، سردار سید تیمور حسینی؛ رئیس پلیس راهور فراجا صبح امروز در طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: در آستانه بهار قرآن و طبیعت هستیم و طرح نوروزی را با شعار " آرامش و امنیت سفر در بهار قرآن و طبیعت" آغاز می‌کنیم.

وی افزود: بیش از 80 هزار نفر در دستگاه‌های مختلف اعم از راهداری، امداد و نجات هلال احمر، اورژانس، پلیس، امداد خودروها و آتش‌نشانی برای نوروز 1403 آماده‌باش هستند.


حسینی گفت: حوادث رانندگی هر ساله باعث داغدار شدن خانواده‌ها به ویژه در ایام نوروز می‌شود؛ سال گذشته 1217 نفر در طرح نوروزی در سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راهور تصریح کرد: تخلفات حادثه‌ساز به عنوان یکی از خط قرمزهای جدی پلیس در طرح نوروزی است و به شدت آن برخورد می‌شود.

وی تأکید کرد: باید تلاش کنیم سوانح رانندگی به حداقل ممکن برسد تا در پایان طرح‌ نوروزی امسال درصد قابل توجهی از سوانح را کاهش دهیم.

آماده باش اورژانس با 26 هزار پرنسل برای طرح نوروزی
جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس نیز در این مراسم اظهار کرد: اورژانس کشور در نوروز خدمتگزار مردم است تا با کمترین عارضه و مشکلات نوروز سپری شود.

وی تصریح کرد: اورژانس با یک هزار و 385 پایگاه شهری، یک هزار و 900 پایگاه بین شهری، 54 پایگاه هوایی و 2 پایگاه دریایی با 26 هزار نفر در اقصی نقاط کشور در طرح نوروزی فعال است.