رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از روند افزایش نسبی دما و بارش برف و باران در مناطقی از کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیائیان با اشاره به آخرین پیش‌بینی‌های وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز و فردا در بیشتر مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما حاکم خواهد بود و اواخر وقت پنجشنبه سامانه بارشی از غرب وارد کشور و در استان کرمانشاه ، نوار غربی آذربایجان غربی و مناطقی از جنوب غرب سبب بارش پراکنده می‌شود.

وی افزود: روز جمعه برای غرب کشور رگبار، رعد و برق ، وزش باد و در شمال غرب ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، بارش پراکنده انتظار می‌رود.


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: روز شنبه این سامانه بارشی تقویت و در شمال غرب، غرب، بخش‌هایی از مرکز استان‌های گیلان، مازندران، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین، البرز و تهران، سبب بارش، وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: شنبه برای شمال غرب و غرب کاهش نسبی دما و برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و جنوب کشور، وزش باد شدید و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود؛ روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف تا کمی ابری و غبار محلی با بیشینه ۲۰ و کمینه ۴ سانتی‌گراد است و روز پنجشنبه، صاف، صبح غبار محلی، بعدازظهر قسمتی ابری و گاهی وزش باد با بیشینه ۲۳ و کمینه ۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.