در حالی که روزانه بیش از ۱۵ هزار نفر به زیارت عتبات می‌روند، سفر‌های نوروزی عتبات در قالب کاروان‌های رسمی از امروز پنج‌شنبه ۲۴ اسفند با اعزام روزانه حدود ۲ هزار زائر آغاز شد.

به گزارش مرور نیوز، «۳۲ هزار ظرفیت برای سفرهای نوروزی عتبات پیش‌بینی شده است.» این را معاون سازمان حج حمیدرضا محمدی می‌گوید.اعزام زائران سفرهای نوروزی عتبات از امروز پنج‌شنبه ۲۴ اسفند آغاز شده است. رئیس سازمان حج سیدعباس حسینی می‌گوید که «تاکنون بیش از ۲۵ هزار نفر برای زیارت عتبات در نوروز ثبت‌نام کرده‌اند.» این در حالی است که در آغاز ثبت‌نام این سفرها، ظرفیت ۱۸ هزار نفری در نظر گرفته شد که با توجه به افزایش تفاضا، ظرفیت‌ها ۴۰ درصد افزایش یافت.
 
سال گذشته در ایام نوروز حدود ۱۸ هزار نفر به سفرهای نوروزی عتبات مشرف شدند که امسال پیش‌بینی می‌شود اعزام‌های رسمی ۲ برابر شود.
 
اعزام‌های نوروزی تا نهم فروردین به صورت زمینی (مرز شلمچه و مهران) و هوایی (فرودگاه‌های اردبیل، اصفهان، تهران، تبریز، مشهد، شیراز، کرمان، کرج، رشت، ساری و یزد) برنامه‌ریزی شده که با این ترتیب روزانه حدود ۲ هزار نفر با کاروان‌های رسمی به عتبات می‌روند. در حالی که بیش از ۱۵ هزار ایرانی روزانه به عراق می‌روند.