️فرهنگ ترافیک و ایمنی ویژه کاربران آسیب پذیر جاده‌ای با موضوع « رانندگی در باران شدید» کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور در روز یکشنبه پنجم فروردین به کشور در نوار غربی و بخش‌هایی از جنوب و مرکز کشور خبر داد و گفت: این سامانه بارشی در روز دوشنبه تقویت می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، فریبا گودرزی با اشاره به پیشبینی وضعیت آب و هوا ی امروز پنجشنبه دوم فرودین ۱۴۰۳ اظهار کرد: در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است و فعالیت سامانه بارشی محدود به شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز شرقی و مناطقی از شمال غرب خواهد بود.

وی افزود: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی ، فردا جمعه سوم فروردین با گذر موج از روی کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب، جنوب، شمال غرب و غرب کشور ارتفاعات البرز مرکزی شامل استان‌های قزوین، البرز و تهران، غرب کرمان و جنوب استان‌های یزد و اصفهان رگبار، باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه شنبه چهارم فروردین در شمال غرب، غرب ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور بارش ادامه می‌یابد، خاطرنشان کرد: یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در نوار غربی و بخش‌هایی از جنوب و مرکز کشور را در بر می‌گیرد که این سامانه بارشی دوشنبه تقویت می‌شود و غیر از نوار شرقی کشور در سایر مناطق کشور نیز بارندگی پیشبینی می‌شود.

گودرزی گفت: امروز دریای خزر و طی دو روز آینده و نیز از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه هفته آینده خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

وی با اشاره پیشینی وضعیت آب و هوای پایتخت گفت: امروز وزش باد شدید در تهران رخ می‌دهد و احتمال رگبار‌های پراکنده در ارتفاعات تهران نیز وجود دارد. بیشینه دمای امروز ۱۷ درجه کمینه دما به ۸ درجه بالای صفر رسید و پیش بینی شده که فردا نیز همین میزان باشد.

این کارشناس سازمان هواشناسی سردترین منطقه در کشور را دیزین بالا با ۱۰- و دیزین پایین ۷- درجه و گرمترین منطقه را هامون در استان سیستان و بلوچستان با ۳۸+ اعلام کرد و افزود: شهرکرد، دشت نمدان و امین آباد فیروزکوه با ۵- درجه و شهرستانک با ۴- درجه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همچنین سردترین مرکز استان، شهرکرد با ۵ درجه زیر صفر و بندر عباس با ۳۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان گزارش شده است.