فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان فولاد مبارکه از اجرای ‌برنامه‌های فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان در شرکت فولاد مبارکه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ محمدرضا کریمی فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ ماه مبارک رمضان در این شرکت اظهار کرد: طرح قرآنی با شهدا در ضیافت نور(پویش ختم قرآن کریم به نیابت از شهدای والامقام شرکت فولاد مبارکه)، دومین جشنواره به توان خدا(ویژه فرزندان روزه‌اولی کارکنان شرکت فولاد مبارکه) و دوره تربیت و تعالی شهید اصلانی(ویژه کارکنان بسیجی شرکت فولاد مبارکه جهت ارتقای بینش معرفتی و دینی) در حال برگزاری است.

اجرای طرح قرآنی با شهدا در ضیافت نور

وی با اشاره به طرح قرآنی با شهدا در ضیافت نور(پویش ختم قرآن کریم به نیابت از شهدای والامقام شرکت فولاد مبارکه) افزود: در طرح «با شهدا در ضیافت نور» هر یک از کارکنان، یک جزء از قرآن کریم را به نیابت از یکی از شهدای والامقام شرکت تلاوت خواهند کرد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این طرح با شعار «قرآن در خانه» و با هدف مشارکت دادن کارکنان و خانواده‌هایشان به‌ویژه در میان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شرکت فولاد مبارکه در ختم دسته‌جمعی قرآن کریم اجرا و ثواب آن به ارواح مطهر شهدای گرانقدر هدیه می‌شود.

وی یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح را برقراری انس با قرآن کریم و فراهم کردن شرایطی برای آشنایی کارکنان با سیره شهدای والامقام عنوان کرد و گفت: اجرای چنین طرح‌هایی علاوه بر این که سبب رشد معنوی خواهد شد، با روحیه‌بخشی و تقرب بیشتر نسبت به شهدا همراه خواهد بود.

کریمی تصریح کرد: ایجاد انگیزه در میان کارکنان و به‌کارگیری آموزه‌های کلام الهی ‌در زندگی فردی و اجتماعی از تأثیرات برگزاری این گونه طرح ها به شمار می‌رود؛ فراگیری و به‌کارگیری آموزه‌های قرآن در تمامی بخش‌های زندگی انسان نقش مؤثری در کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی و امنیت و سلامت جامعه خواهد داشت.

وی اذعان داشت: علاقه‌مندان برای شرکت در این طرح می‌توانند از طریق ارسال پیامک(نام و نام خانوادگی و کد پرسنلی) به سرشماره ۰۹۳۹۰۹۴۸۵۷۳ اقدام و ثبت نام کنند.

برگزاری دومین جشنواره «به توان خدا»

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان شرکت فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به اجرای دومین جشنواره «به توان خدا» بیان کرد: این طرح نیز به همت حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان شرکت فولاد مبارکه برای دومین سال پیاپی برگزار می‌شود.

وی با بیان این که بدون شک نخستین تجربه روزه‌داری برای هر مؤمنی خاطره‌انگیز است، افزود: این در حالی است که دختران 9 ساله و پسران 15 ساله‌ای که به سن تکلیف رسیده‌اند، مشتاقانه روزه می‌گیرند تا وجه تازه‌ای از عبودیت و بندگی را تجربه کنند.

کریمی تأکید کرد: در این مسیر برخی نهادهای فرهنگی با برگزاری برنامه‌های معنوی تلاش می‌کنند خاطره زیبایی از روزه‌داری را برای دختران و پسران مکلّف برجای بگذارند چراکه تجربه نخستین روزه در زندگی نوجوانان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: جذاب‌تر کردن این تجربه، آگاهی بیشتر والدین و کودکان را می‌طلبد و در واقع این وظیفه ماست که از نخستین تجربه‌های دینی کودکان خود که با سختی نخوردن و نیاشامیدن نیز همراه است، خاطرات شیرینی بسازیم.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان شرکت فولاد مبارکه بیان داشت: این جشنواره به منظور ثبت یک خاطره شیرین از ماه مبارک رمضان برای دختران و پسران روزه‌اولی برپا می‌شود؛ مهمانی روزه‌اولی برای دختران 9 ساله و پسران 15 ساله است که می‌توانند به همراه پدر و مادر خود در این جشنواره حضور پیدا کنند و در پایان نیز هدایایی را به رسم یادبود دریافت کنند.

وی اضافه کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره حداکثر تا 5 اردیبهشت‌ماه سال جاری از طریق تماس با شماره 09390948573 یا با مراجعه به پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح شرکت فولاد مبارکه اقدام به ثبت نام کنند.

دوره تربیت و تعالی یادبود شهید اصلانی

کریمی با اشاره به دوره تربیت و تعالی یادبود شهید اصلانی(ویژه کارکنان بسیجی حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان شرکت فولاد مبارکه جهت ارتقای بینش معرفتی و دینی آنان) عنوان داشت: هدف از برگزاری این دوره، تربیت و تعالی ارتقای بینش معرفتی و دینی کارکنان بسیجی شرکت فولاد مبارکه و خانواده‌های آنان است.

وی خاطرنشان کرد: این دوره در راستای مأموریت‌های بسیج، آموزش‌های فقهی، اعتقادی و اخلاقی برای بسیجیان برنامه‌ریزی شده و اجرا خواهد شد.

وی با بیان این که آموزش‌های فقهی، اعتقادی و اخلاقی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تأکید کرد: در راستای اثربخش کردن چنین آموزش‌هایی، اقدام به تداوم دوره‌ها در چند مرحله و همچنین استفاده از روش‌های آموزش غیر حضوری از قبیل تولید فیلم، برگزاری مسابقه کتابخوانی و چاپ نشریات می‌شود تا با ارتقای سطح کیفیت این آموزش‌ها، گامی در افزایش بنیه معنوی بسیجیان گرامی برداشته شود.

کریمی اذعان داشت: هدف اصلی از برگزاری دوره‌های تربیت و تعالی، ارتقای بینش معرفتی و دینی کارکنان بسیجی حوزه مقاومت بسیج شهید موحدیان اعتقادی کارکنان و خانواده‌های آنان است.

وی بیان کرد: نخستین دوره تربیت تعالی «طرح شهید اصلانی» با حضور حجت‌الاسلام "مهدی فاتح" از شهر مقدس قم در قالب ۸ قسمت فیلم کوتاه تولید شده که این فیلم‌ها از اول اردیبهشت‌ماه در کانال سنگر فرهنگی شهید موحدیان وبسایت آپارات و سایر صفحات مجازی قرار خواهد گرفت و آزمون پایان دوره در تاریخ‌های    ۱۷و ۱۸ اردیبهشت در سیستم مسابقات پرتال کارکنان، به آدرس http://cuc.msc.ir/scc  برگزار خواهد شد که حضور تمامی بسیجیان در این دوره نیز الزامی است.