قیمت هر کیلوگرم آجیل شیرین یلدایی در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ۱۷۳ هزار تومان اعلام شد و این محصول از امروز تا ۵ دی ماه به این قیمت به فروش می‌رسد.

به گزارش مرور نیوز، در آستانه شب یلدا و افزایش تقاضا برای انواع آجیل و خشکبار، قیمت انواع آجیل شیرین و شور در میادین و بازارهای میوه و تره‌بار از تاریخ 26 آذر لغایت 5 دی اعلام شد.

بر اساس این نرخنامه؛ ترکیب آجیل شور که هر کیلوگرم با قیمت 214 هزار تومان در میادین به فروش می‌رسد، شامل 15 درصد پسته احمد آقایی شور، 15 درصد مغز بادام، 20 درصد نخودچی دو آتیشه شور، 20 درصد تخمه کدوی دو آتیشه شور، 15 درصد تخمه جابانی شور و 15 درصد فندق با پوست شور است.

ترکیب آجیل شیرین که هر کیلوگرم با قیمت 173 هزار تومان در میادین فروخته می‌شود نیز شامل 10 درصد پسته احمد آقایی خام، 15 درصد مغز بادام ، 15 درصد نخودچی دو آتیشه بی‌نمک، 15 درصد کشمش سبز ، 15 درصد برگه قیصی ، 15 درصد انجیر خشک و 15 درصد باسلوق است.

گفتنی است، هر کیلوگرم باسلوق با گردوی دو پر سفید در میادین میوه و تره بار با قیمت 75 هزار تومان، هر کیلوگرم باسلوق با گردوی دو سر پرس با قیمت 79 هزار تومان و باسلوق بدون گردو و راحت الحلقوم با قیمت 49 هزار تومان به فروش می‌رسد.