بانک ملی ایران در ایام اربعین حسینی، یک موکب پزشکی شامل 35 نفر کادر متخصص قلب، طب اورژانس، دندانپزشک و پزشک عمومی را برای درمان زائران حرم اباعبدالله الحسین (ع) در عمود 202 مستقر خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران ، این موکب پزشکی به نام حضرت فاطمه زهرا (س) مزین شده و از 2 تا 14 شهریورماه آینده (12 روز) آماده خدمات‌رسانی به زائران عزیز است.

بر این اساس، در کنار کادر پزشکی، کادر پرستاری تخصصی ( پرستاران بخش‌های ویژه، ICU ، CCU ، اطفال و غیره) نیز آمادگی کامل برای ارایه خدمات تخصصی در موکب‌ پزشکی بانک ملی ایران را دارند. همچنین یک دستگاه آمبولانس برای انتقال بیماران به مراکز درمانی، کاپوتاژ شده است.

گفتنی است؛ فعالیت درمانگاه تخصصی بانک ملی با 20 تخت بستری موقت، به صورت شبانه‌روزی خواهد بود و خادمان کادر پزشکی و پرستاری به صورت شیفتی در تمامی ساعات شبانه روز خدمات درمانی را به بیماران ارایه خواهند داد.

طبق این گزارش، درمانگاه مذکور با دستگاه‌هایی مانند نوار قلب، الکتروشوک، ساکشن، سونوگرافی ( برای انجام سونوگرافی‌های FAST)، یونیت دندانپزشکی و سایر دستگاه‌های مورد نیاز پزشکی تجهیز خواهد شد.

گفتنی است، موکب پزشکی بانک ملی ایران در سال گذشته نیز طی 10 روز خدمات درمانی شامل: 4800 مورد سرم‌تراپی، 3600 تزریق عضلانی و وریدی، 1200 مورد پانسمان، اندازه‌گیری فشار و قند خون برای 1100 نفر، 180 مورد خدمات دندانپزشکی، ویزیت 18 هزار بیمار توسط پزشک عمومی و متخصص، انجام 3 مورد CPR، اعزام 24 بیمار به بیمارستان با آمبولانس مستقر در درمانگاه قلبی، تنفسی با شرایط حاد و ارجاع 48 هزار بیمار سرپایی به داروخانه را به زائران اباعبدالله الحسین (ع) ارایه داده بود. در مجموع، بالغ بر 77 هزار نفر از زائران در اربعین 1401به موکب پزشکی بانک ملی ایران مراجعه و خدمات درمانی دریافت کردند.