عضو انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: در مراسم اربعین امسال هر نفر با یک کد ملی می‌تواند تا ۹ بلیت را به مقصد نجف با نرخ مصوب خریداری کند.

به گزارش مرور نیوز، رامین حمزه‌ای مدیرعامل یک شرکت هواپیمایی و عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی در نشست خبری با تاکید بر اهمیت موضوع اربعین در کشور، گفت: سال گذشته (۱۴۰۱) شرکت هواپیمایی قشم ۱۷ هزار زوار را جا به جا کرد و در سال‌جاری هم پیش‌بینی می‌شود با توجه به ظرفیت‌ها ۱۶ الی ۱۷ هزار نفر از این شرکت جا به جا خواهند شد و برای پروازهای نجف ۴ پرواز که شامل ۲ فروند ایرباس ۳۲۰ و یک فروند فوکر و یک ناوگان آرجی استفاده خواهد شد.

وی افزود: راهپیمایی بزرگ اربعین مراسم مهمی برای کشور محسوب می‌شود و این مجموعه قطعاً در این راستا وظایف خود را به بهترین شکل انجام و به ثمر خواهد رساند.

این مقام مسئول گفت: سال گذشته از شاهرود و بندرعباس پرواز داشتیم و امسال هم نیز از جزیره قشم به مقصد نجف اشرف پرواز خواهیم داشت؛ نگاه ایرلاین ما به اربعین نگاه درآمدی نیست بلکه نگاه وظیفه‌ای برای این ایام و کشور است لذا با تمام قوا در پروازهای اربعین شرکت خواهیم کرد و بسته‌های فرهنگی نیز در پروازها برنامه ریزی شده و برای تاخیرها هواپیمای بک آپ در نظر گرفته شده است اما برای محدودیت پارکینگ در فرودگاه امام و فرودگاه سلام ممکن است برخی تاخیرها قابل جبران نباشد.

حمزه‌ای در ادامه تاکید کرد: فروش بلیت‌ها بر اساس بخشنامه سازمان هواپیمایی از ۲۷ مرداد آغاز خواهد شد و سال گذشته این شرکت ۶۰ درصد از بلیت‌های خود را بر اساس وب سایت‌های مربوطه به فروش رساند و عرضه مستقیم و بدون واسطه از درگاه اینترنتی وجود دارد که مردم می‌توانند بلیت خریداری کنند.

وی در پایان گفت: در مراسم اربعین امسال هر نفر با یک کد ملی می‌تواند تا ۹ بلیت را به مقصد نجف با نرخ مصوب بخرد، در عین حال دفاتر فروش مرکزی این مجموعه نیز برای خرید حضوری را برای مردم فراهم کرده است.