بانک تجارت همزمان با آغاز عزیمت زوار امام حسین (ع) به عتبات عالیات در اربعین حسینی، فرآیند فروش ارز به مسافرین را بدون اخذ کارمزد از متقاضیان آغاز می‌کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از مدیریت روابط‌عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بانک تجارت ، واحدهای ارزی و شعب ارزی - ریالی منتخب این بانک در تهران و تمامی استان‌ها از روز شنبه 28 مرداد تا سه‌شنبه 14 شهریور، همه روزه در ایام غیرتعطیل از ساعت 8:30 تا ساعت 15 پذیرای زوار اربعین برای خرید ارز مورد نیاز خواهند بود. ‌

فروش ارزی تنها به زائرانی انجام می‌شود که در سامانه سماح ثبت نام کرده و مجوز خرید ارز (کد پیگیری مربوط که همان کدملی است) را دریافت کرده باشند. مدارک مورد نیاز برای مراجعه به بانک و دریافت اسکناس دینار عراق، ارائه اصل کارت ملی و گذرنامه (یا برگه معتبر تردد اربعین) است. همچنین ارائه شماره تلفن همراه و کارت بانکی به نام فرد متقاضی، به واحدهای ارزی بانک تجارت الزامی است.

فروش ارز به تمامی زائرین بالای 5 سال (متولدین 28‌مرداد 97 به قبل) امکان‌پذیر بوده و برای زائرین 5 تا 15 سال، ارائه اصل شناسنامه به جای کارت ملی الزامی است. علاوه بر این، فروش ارز به دفعات و حداکثر تا سقف 200 هزار دینار عراق به هر زائر به نرخ فروش اسکناس ETS روز خواهد بود که معادل ریالی آن حدود 62 تا 65 میلیون ریال است.

متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که امکان پرداخت ارز گروهی به سرپرستان خانوار صرفاً برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان) امکان‌پذیر بوده و نیازی به حضور سایر اعضای خانواده نیست.