معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در طرح دولت برای ارتقا امنیت غذایی کودکان خانوار‌ها توسط وزارت بهداشت شناسایی شده‌اند، گفت: در این طرح افزایش بین ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان در نظر گرفته شده و فقط ویژه خرید از اقلام طرح کالابرگ الکترونیک است.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا عسگریان در گفت‌وگوی زنده شبکه خبر، گفت: یکی از طرح‌های راهبردی دولت بحث امنیت غذایی است، کالابرگ که از ابتدای امسال شروع شده یک برشی از امنیت غذایی محسوب می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با همکاری وزارت بهداشت و وزارت رفاه ، به خانوارهای دهک‌های ۱ تا ۷ که نمودارهای رشد کودکان آنها دچار اختلال است، ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان اعتبار بیشتر برای خرید اقلام غذایی تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به طرح مهم دولت برای ارتقا امنیت غذایی کودکان ، گفت: حدود ۱۲۵ هزار خانوار در این طرح شناسایی شده‌اند که به کالابرگ الکترونیک دهک‌های ۱ تا ۵، به ازای هر بچه دارای مشکل در رشد یک میلیون تومان و برای خانوارهای دهک‌های ۶ و ۷، ۶۰۰ هزار تومان اضافه می‌شود.

عسگریان با بیان اینکه ۱۶ قلم از مواد غذایی برای خرید در این طرح در نظر گرفته شده است، گفت: به خانوارهای مشمول طرح از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این طرح از روز یکشنبه هفته آینده شروع می‌شود، بیان کرد: خانوارها با نصب برنامه کاربردی شما (شبکه ملی اعتبار) نیز می‌توانند از مشمولیت در این طرح مطلع شوند.

وی در پایان اعلام کرد: فهرست تمام فروشگاه‌های فعال در اجرای طرح در این برنامه موجود است.