بر اساس آمار منتشر شده در سامانه TEM وزارت راه و شهرسازی، بانک تجارت با انعقاد 33 هزار و 365 واحد قرارداد در حوزه اعطای تسهیلات طرح ملی جهش تولید مسکن، نقش پررنگی در به ثمر رسیدن این طرح بزرگ برداشته است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط‌عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بانک تجارت ، بررسی عملکرد بانک‌های دولتی و خصوصی (اصل 44 قانون اساسی)، نشان می‌دهد که بانک تجارت در میان شبکه بانکی کشور، در مجموع نسبت درصد تعداد واحد انعقاد قرارداد شده به تعداد واحد معرفی شده در حوزه اعطای تسهیلات طرح ملی جهش تولید مسکن، رتبه دوم را کسب کرده است.

بر این اساس، بانک تجارت موفق شده از میانگین عملکرد شبکه بانکی کشور، رکورد بالاتری را کسب کرده و با این روند، گام بلندی در راستای به ثمر نشستن طرح ملی جهش تولید مسکن بردارد.

این در حالی است که هم‌اکنون پروژه‌های بزرگی به منظور انعقاد قرارداد اعطای تسهیلات در قالب این طرح به بانک تجارت معرفی شده‌اند که بخش عمده‌ای از آن‌ها در دست بررسی و تکمیل مدارک قرار دارند؛ از ‌جمله این پروژه‌ها می‌توان به پروژه 2390 واحدی استان مرکزی، 2384 واحدی خراسان جنوبی، پروژه 1620 واحدی استان قزوین و پروژه 1264 واحدی استان بوشهر اشاره کرد.

بر مبنای این گزارش، از مهرماه سال جاری، مسئولیت انعقاد قرارداد اعطای تسهیلات 17 هزار و 630 واحد از پروژه‌های مسکن 99 ساله که رقمی معادل 65 درصد از کل این پروژه است، به بانک تجارت واگذار شده که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.