دادگاه واردات اپل واچ آمریکا را حین بررسی درخواست تجدید نظر اپل برای ممنوعیت واردات این کالا به دلیل نقض حق امتیاز اختراع رد کرد.

به گزارش مرور نیوز، شرکت اپل نتوانست دادگاه تجدیدنظر فدرال را متقاعد کند در حالیکه شرکت تصمیم دادگاه دولتی مبنی بر نقض پتنت‌های یک شرکت فناوری پزشکی برای سنجش اکسیژن خون را به چالش می‌کشد، واردات اپل واچ‌های آمریکایی با این فناوری را به ایالات متحده مجاز کند.

این فناوری اکسیمتر نام دارد و برای سنجش اکسیژن خون به کار می‌رود و شرکت ماسیمو حق امتیاز اختراع آن را در اختیار دارد.

به نقل از رویترز، رای دادگاه تجدیدنظر به معنای آن است که ساعت‌های حاوی فناوری اکسیمتر را نمی‌توان به آمریکا وارد کرد و از سوی دیگر اپل خواستار تجدیدنظر ممنوعیت وضع شده توسط کمیسیون بین المللی تجارت آمریکا (ITC) است.

ممنوعیت ITC برای واردات اپل واچ‌های سری ۹ و اولترا ۲ به مدت کوتاهی در ۲۶ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی اجرایی شد. اما دادگاه تجدیدنظر در روز ۲۷ دسامبر آن را لغو کرد تا درخواست اپل براق توقف طولانی‌تر این دستور را بررسی کند. در نتیجه این شرکت آمریکایی فروش ساعت‌های هوشمند خود را در همان روز از سر گرفت.

اسناد دادگاه نشان می‌دهد سازمان حفاظت از مرز‌ها و گمرک آمریکا به طور جداگانه در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۴ میلادی پیشنهاد کرد اپل طراحی ساعت‌های هوشمند جدیدش را تغییر دهد تا ویژگی سنجش اکسیژن خون در آن‌ها به کار نرود تا به این ترتیب محدودیت‌های وضع شده توسط ITC نیز نقض نشود.