معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ آتیه‌فولاد، از ادغام دو شرکت لوله‌سازی نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا و تنبوشه‌سازان آتیه‌جی وابسته به هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان در راستای افزایش سودآوری برای ذی‌نفعان خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عومی فولاد مبارکه اصفهان، عباس اکبری‌محمدی تأکید کرد: این ادغام در پی تأکید مدیریت ارشد گروه فولاد مبارکه مبنی بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود و سودآوری هرچه بیشتر برای کشور و همچنین به‌منظور تقویت منابع مالی و عملیاتی، افزایش صرفه‌جویی و بهره‌وری شرکت‌ها، بهینه‌سازی و کاهش هزینه‌های عملیاتی و در راستای استراتژی راهبردی برای گرفتن سهم بیشتری از بازار در برابر سایر رقبا در دستور کار قرار گرفت.

وی خلق فرصت‌های جدید کسب‌وکار، کاهش مالیات پرداختی و امکان استفاده از ظرفیت تولید و هم‌افزایی عملیاتی را از دیگر اهداف این کار دانست و افزود: بهینه‌سازی فرایندها برای تسهیل ارتباطات و جلوگیری از استانداردهای دوگانه، اشتراک پایگاه‌های داده و تجربیات عملکردی رفتار با مشتریان، دسترسی به مزیت برند و حذف فعالیت‌های موازی از دیگر مواردی است که در این ادغام مدنظر بوده است.

اکبری‌محمدی بیان داشت: دو شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا و تنبوشه‌سازان آتیه‌جی از تولیدکنندگان مطرح لوله‌های درزجوش یا اسپیرال، سال گذشته توسط هلدینگ آتیه‌فولاد خریداری شدند و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده توسط مدیران این هلدینگ به ظرفیت تولید رسیدند.

اخذ تصمیمات واحد و درنتیجه افزایش سودآوری برای ذی‌نفعان هلدینگ

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه اذعان کرد: در دنیای کنونی که تغییرات بسیار سریع اتفاق می‌افتد، شرکت‌ها باید بتوانند چابک‌تر تصمیم بگیرند و فعالیت‌های موازی نداشته باشند و در این راستا، ادغام شرکت‌ها می‌تواند منجر به اخذ تصمیمات واحد و درنتیجه افزایش سودآوری برای مجموعه و ذی‌نفعان شود.

اکبری‌محمدی تصریح کرد: در این خصوص، پس از انجام بررسی‌های تخصصی و مطالعات اولیه، گفت‌وگوهای مفصلی با کارشناسان انجام گرفت و روش ادغام انتخاب شد که بر اساس آن، شرکت تنبوشه‌سازان آتیه‌جی در شرکت نورد لوله کوثر صنعت اسپادانا ادغام و منحل شد.

با ادغام این دو شرکت، هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان و شرکت نورد لوله کوثر صاحب 5 ‌خط تولید لوله درزجوش خواهد شد

وی ادامه داد: با ادغام این دو شرکت، هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان و شرکت نورد لوله کوثر صاحب 5 ‌خط تولید لوله درزجوش خواهد شد که با استفاده از آن می‌تواند با تأمین نیاز 5 مشتری موازی، انواع لوله اسپیرال را باضخامت 3 تا 25 میلی‌متر بر اساس استاندارهای ملی و بین‌المللی تولید کند و به جایگاه اول کشور در این زمینه دست یابد.

بهره‌مندی شرکت نورد لوله کوثر از 13 کیلومتر راه‌آهن اختصاصی از دیگر فرصت‌های به‌دست‌آمده در این ادغام

اکبری محمدی خاطرنشان کرد: بهره‌مندی شرکت نورد لوله کوثر از 13 کیلومتر راه‌آهن اختصاصی از دیگر فرصت‌های به‌دست‌آمده در این ادغام است که زمینه را برای حمل 320 هزار تن محصول این شرکت به نقاط مختلف کشور و نیز صادرات آن فراهم می‌کند تا امکانی برای خلق فرصت‌های جدید، کاهش هزینه‌های عملیاتی و کسب سود بیشتر برای سهام‌داران باشد.