وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت عیدی بازنشستگان و کارمندان تا اوایل اسفندماه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز،صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عیدی بازنشستگان ، کارگران و کارمندان در پایان امسال به خبرنگاران گفت: طبق قانون، عیدی کارگران مشخص است که دقیقا چه میزان پرداخت می‌شود و امیدواریم تا پایان بهمن یا اوایل اسفندماه این عیدی پرداخت شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: معادل ۲ ماه حقوق دریافتی آن کارگر که به مدت ۱۲ ماه در طول سال کار کرده است، عیدی به وی از سوی کارفرما پرداخت می‌شود.

مرتضوی درباره میزان عیدی بازنشستگان و کارمندان تصریح کرد: عیدی بازنشستگان و کارمندان طبق مصوبه‌ای که هیات وزیران داشت، ۲ میلیون و پانصد هزار تومان به هر بازنشسته یا کارمند خواهد بود. البته با داشتن همسر ۷۰۰ هزار تومان و هر فرزند، ۳۰۰ هزار تومان به این مبلغ اضافه خواهد شد.

وی درباره زمان وازیر عیدی بازنشستگان و کارمندان خاطرنشان کرد: تامین منابع در این باره انجام شده و ابتدا حقوق بازنشستگان و کارمندان پرداخت می‌شود و ان شا الله تا اوایل اسفندماه عیدی بازنشستگان و کارمندان نیز به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

 

طرح یارانه تشویقی از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافت

 سید صولت مرتضوی درباره طرح ویژه فجرانه گفت: این طرح از امروز و به مدت سه ماه به منظور تثبیت قیمت کالا‌ها وکمک به معیشت و سفر مردم طراحی و منابع لازم هم پیش‌بینی شده است.

وزیرتعاون، رفاه و امور اجتماعی درباره تفاوت این طرح با طرح قبلی گفت: در این طرح یارانه تشویقی از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافت و آن شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان حذف شده است؛ بنابراین به صورت وزنی هر کس، هر مقدار و هر کالایی از این ۱۱ قلم کالا را می‌تواند انتخاب کند؛ بنابراین تلاش ما بر این است که ما از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنیم و اگر تحت هر شرایطی با افزایش قیمت روبرو شدیم، یارانه را دوبار افزایش خواهیم داد.

پیش از این معاون امور رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره طرح فجرانه گفته بود که خانوار‌های دهک‌های یک تا هفت جامعه مشمول دریافت یارانه ویژه دهه فجر هستند و مشمولان دریافت یارانه کالابرگ تشویقی جمعیتی حدود ۶۱ میلیون ایرانی را شامل می‌شوند.