رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در بودجه سال ۱۴۰۲ حدود ۳۰۰ همت به طرح‌های تملک دارایی های سرمایه‌ای تخصیص پیدا کرد، گفت: فکر می‌کنیم تا یک هفته آینده بخش اول لایحه بودجه سال ۱۴۰۳تمام و ابلاغ شود.

به گزارش مرور نیوز، داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت اجرای تعهدات دولت در بودجه سال 1402 گفت: هم در حوزه اعتبارات جاری و هم طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه ای شاهد تحقق بودجه بودیم. در برخی طرح‌ها تخصیص تا 110 درصد انجام شد. در برخی طرح‌های عمرانی مهم تا 300 درصد نیز نحصیص دادیم تا این موارد به اتمام برسد.

وی تاکید کرد: تلاش کردیم تا از ابزارهای مختلف تامین مالی استفاده کنیم. مجموعه منابعی مانند صندوق توسعه ملی، اوراق و درآمد اختصاصی دستگاه‌ها برای تامین منابع لازم به ما کمک کرد. در طر‌های تملک دارایی سرمایه ای بالغ بر 300 همت تخصیص دادیم. در حوزه هزینه‌های جاری نیز به طور میانگین حدود 90 درصد تخصیص داشتیم اما در هزینه‌های پرسنلی 98 درصد تخصیص‌ها انجام شد.


ابلاغ بخش اول لایحه بودجه 1403 تا یک هفته دیگر
منظور در خصوص آخرین وضعیت بودجه سال آینده نیز گفت: بخش اول بودجه 1403 تقریبا در حال نهایی شدن در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان است و فکر می‌کنیم تا یک هفته آینده این بخش تمام و ابلاغ شود. در بخش دوم هم دولت آماده است و منتظر هستیم تا پس از اتمام بخش اول، بخش دوم را به مجلس ارائه کنیم.