کارگران سکان‌داران و پیشرانان جبهه اقتصادی هستند و مهم‌ترین نقش را در استقلال، پیشرفت، رشد اقتصادی و جهش تولید بر عهده ‌دارند و همت آنان برای کسب روزی حلال و آبادانی ایران اسلامی، عبادت و عمل صالحی است که آن‌ها را در زمره مجاهدان فی‌سبیل‌الله قرار می‌دهد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، خوب شدن حال کشور در گرو خوب شدن حال کارگران است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عومی فولاد مبارکه اصفهان، شرافت، نجابت، قناعت، همت برای کار صادقانه و کار متعهدانه خصوصیت بارز «کارگر» است، کسی که پیامبر مکرم اسلام (ص) بر دست‌های او بوسه زد و ایمان داشت که آتش جهنم از آن دور است و قدرشناسی از ایشان، وظیفه‌ای پرفضیلت و عاملی برای شکوفایی و نزول برکت و رحمت الهی است.

دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با کارگران در روز چهارشنبه هفته گذشته، حاوی نکاتی ارزنده‌ای بود که نقش کارگران در اقتصاد، تولید و شکوفایی ایران اسلامی را آشکار می‌ساخت. مقام معظم رهبری در این دیدار پرشور، جامعه کارگری و خانواده محترم ایشان را نیمی از جمعیت کشور عنوان کردند و کارگران ماهر، باروحیه و پرانگیزه را رکن اصلی «جهش تولید» دانستند و خطاب به‌تمامی اقشار جامعه فرمودند: خداوند هرکسی را که کارش را درست، متقن و محکم انجام دهد دوست دارد.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار کار و کارآفرین را دو همکار خط مقدم جنگ اقتصادی دانستند و در ادامه امانت دانستن کار، انجام محکم و متقن کار و انضباط و احساس مسئولیت در محیط کار را به کارگران توصیه کردند. همچنین کشف استعدادهای درخشان کارگران و فراهم آوردن میدان و مجال نوآوری و خلاقیت برای آن‌ها را از کارفرمایان و کارآفرینان خواستار شدند و مهارت‌افزایی و دانش‌افزایی نیروی کار را عامل افزایش سطح کیفی کار و پیشرفت کشور دانستند.

بدیهی است در سالی که «جهش تولید با مشارکت مردم» نام نهاده شده، مسئولان باید راه‌های فراوان مشارکت در تولید را به مردم نشان دهند و با ایجاد شرکت‌های تعاونی، کمک به تولیدات خانگی و مساعدت به شرکت‌های دانش‌بنیان، زمینه مشارکت آسان مردم را فراهم کنند.

بدون تردید هدف اقتصادی کشور همانا کسب استقلال و خودکفایی در همه زمینه‌ها و بهره‌مندی از رفاه برای تمامی آحاد مردم است و تحقق این امر مستلزم برخورداری از کارگرانی متعهد و توانمند است که با انگیزه و اشتیاق به دنبال رونق تولید باشند. یقیناً ارتقای منزلت و جایگاه قشر خدوم و شریف کارگر و قدردانی از تلاش‌ها و زحمات آنان مسئولیتی بس گران بر عهده مسئولان و کارفرمایان است؛ کارگرانی که تنها در دوران دفاع مقدس با تقدیم 14 هزار شهید به انقلاب اسلامی، فداکاری خود را برای دفاع از حیثیت و کیان ایران اسلامی به اثبات رسانده‌اند.

شکی نیست که جایگاه فعلی گروه فولاد مبارکه در کشور و منزلت آن در تولید، اقتصاد و صنعت کشور مرهون تلاش کارگران مجاهد، پرتلاش و متعهد گروه است که در شرایط سختِ ‌کاری، همت والای خود را برای جهش تولید و رکوردشکنی به کار بسته‌اند و نقش اساسی خود را در این زمینه به‌خوبی ایفا کرده‌اند. این امر همواره در ذهن و باور مدیران فولاد مبارکه جای دارد و اهتمام و توجه به دغدغه‌های معیشتی این قشر عزیز، پیوسته موردتوجه ویژه بوده است.

دوازدهم اردیبهشت روز جهانی «کار و کارگر» نام نهاده شده و این مجال، فرصت مغتنمی است برای ارج نهادن به تلاش‌ بی‌دریغ کارگرانی که اصلی‌ترین سرمایه هر سازمان به‌ شمار می‌آیند و برای عزت و سربلندی وطن از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند؛ آنان که بی‌ادعا و خالصانه، همواره منافع ملی را به منافع فردی ترجیح می‌دهند و با آگاهی از تأثیرگذاری نقش و جایگاه خود، تمام همت خود را مصروفِ کار و تلاش در راه سربلندی وطن عزیزمان ایران می‌سازند.