در این گزارش اطلاعاتی از دستگاه نورد طلاسازی و چرخ نورد زرگری را می خوانیم تا بتوانیم تجربه خرید خوبی داشته باشیم.

به گزارش مرور نیوز، چگونه یک دستگاه نورد طلاسازی خوب بخریم؟ در ابتدا باید اطلاعات کمی از این دستگاه بدانیم و چرخ نورد زرگری را بیشتر بشناسیم تا بتوانیم تجربه خرید خوبی داشته باشیم.

از این دستگاه برای شکل دادن به انواع فلزات مانند: نقره، مس، پلاتین و طلا استفاده میشود. دستگاه نورد در صنایع دستی و کارگاه طلاسازی کاربرد فراوان دارد و برای رول کردن ورق های فلزی یا کاهش ضخامت میله های فلزی استفاده میگرددقیمت دستگاه نورد طلا سازی به اندازه و نوع دستی یا برقی بودن آن بستگی دارد.

 

طلا سازی

حال سازندگان طلا و جواهرات از دستگاه نورد چه استفاده ای می کنند؟ برای کارهای مختلف از جمله شکل دادن به منحنی ها، کشیدن سیم و ایجاد بافت روی فلزات استفاده می کنند که در نهایت باعث ساخت جواهرات زیبا از جمله انگشتر، دستبند و یا زنجیر می شوند.

4 فاکتور مهم هنگام انتخاب و خرید دستگاه نورد طلا سازی

1- نوع دستگاه نورد طلا

اشاره کردیم که دو نوع دستگاه نورد جواهرسازی وجود دارد: چرخ نورد دستی و دستگاه برقی.

نوع نورد دستی برای کار به تلاش فیزیکی نیاز دارد. در مقابل نوع دستگاه نورد برقی راحت‌تر است و نیازی به تلاش ندارد. همچنین نتیجه کار با آن حرفه ‌ای ‌تر و با کیفیت ‌تر است و روند کار نیز سریع تر پیش می رود.

2- اندازه و ظرفیت

اندازه و ظرفیت دستگاه نورد حداکثر عرض و ضخامت ورق طلای قابل نورد را تعیین می کند. حداکثر اندازه قطعه مورد نیاز برای مواد خود را در نظر بگیرید و یک آسیاب نورد با ظرفیت مربوطه را انتخاب کنید.

3- دوام و کیفیت

به دنبال دستگاه نورد ساخته شده از مواد باکیفیت باشید که می توانند استرس نورد طلا را تحمل کنند. هزینه نگهداری تجهیزات نیز دغدغه مشتری است. پس به دنبال بهترین برندها باشید تا هزینه نگهداری برای شما کم شود.

4- برآورد هزینه

هنگام انتخاب دستگاه نورد طلا بودجه خود را در نظر بگیرید. با توجه به ظرفیت کاری که انجام می دهید، دستگاه نورد را انتخاب کنید.

برای تهیه انواع ابزار و دستگاه مخصوص کارگاه ساخت جواهر میتوانید به مرکز فروش لوازم طلا سازی در تهران مراجعه کنید.

نکته مهم خرید دستگاه نورد طلاسازی:

زمانی که از دستگاه نورد استفاده می کنید، باید مراقب فلز باشید تا بیش از حد کار نکند، چون ممکن است منجر به ترک خوردن یا شکستگی طلا شود. همچنین یک دستگاه نورد طلا با مراقبت و استفاده مناسب میتواند برای سالهای زیادی برای شما کار کند.

 

طلاسازی1

سخن پایانی

دستگاه نورد جواهرات بخش مهمی از فرآیند شکل‌ دهی فلزات محسوب می شوند. زیرا به شما این امکان را می‌ دهند تا ضخامت فلزات خود را کاهش دهید و هر متغیری را که باعث ناهمواری آنها می‌ شود حذف کنید. چون این کار را نمی توان با دست انجام داد، به یک دستگاه نورد طلاسازی قابل اعتماد نیاز دارید که برای شما و هدف شما به بهترین شکل ممکن کار کند.

چه در یک جواهرسازی تازه شروع به کار کرده اید و چه یک جواهرساز حرفه ای هستید و رویای خرید بهترین دستگاه نورد طلاسازی را در سر می پرورانید، انتخاب شما موفقیت در کسب و کار و بهترین آینده کاری را برایتان رقم خواهد زد. ما در این پست به معرفی دستگاه نورد جواهرات و فاکتورهای مهم برای انتخاب آن پرداختیم، امیدواریم این مطالب مفید واقع شود.