بر اساس آمارهای جهانی آمریکا همچنین با بیش از ۵۰.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۱۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۶۷ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۶ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۸۷ هزار و ۲۷۹ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۰ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۶۴۱ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای جهانی آمریکا همچنین با بیش از ۵۰.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۱۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۶ هزار و هند با بیش از ۴۷۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۰,۲۷۰,۱۳۶ ۸۱۲,۲۰۵
۲ هند ۳۴,۶۵۶,۸۲۲ ۴۷۳,۹۵۲
۳ برزیل ۲۲,۱۵۷,۷۲۶ ۶۱۶,۰۶۷
۴ انگلیس ۱۰,۵۶۰,۳۴۱ ۱۴۵,۸۲۶
۵ روسیه ۹,۸۶۴,۸۴۵ ۲۸۳,۶۴۴
۶ ترکیه ۸,۹۴۳,۸۳۷ ۷۸,۲۱۵
۷ فرانسه ۷,۹۸۷,۵۹۱ ۱۱۹,۸۹۹
۸ آلمان ۶,۲۷۰,۷۶۱ ۱۰۴,۳۶۱
۹ ایران ۶,۱۴۱,۳۳۵ ۱۳۰,۳۵۶
۱۰ آرژانتین ۵,۳۴۶,۲۴۲ ۱۱۶,۷۰۳

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۳ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۴۱ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۴۱ هزار و ۳۳۵ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۳۵۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.