رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با هیاتی از جنبش فتح تاکید کرد که تشکیلات خودگردان به تلاش‌های خود برای پایان دادن به اختلافات و کاهش مشکلات ساکنان نوار غزه ادامه خواهد داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری "سما" فلسطین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دفتر خود در شهر رام‌الله میزبان هیاتی از رهبران جنبش فتح بود که از استان‌های جنوبی (نوار غزه) به رام‌الله آمده بودند.

عباس در این دیدار تاکید کرد: نوار غزه بخش اصلی خاک کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس شرقی است، هیچ کشوری بدون غزه و هیچ کشوری در داخل غزه وجود ندارد و ما به مقابله با تمامی تلاش‌های مشکوک برای جدا کردن غزه از کشور ادامه خواهیم داد و با حمایت مردم مبارزمان در نوار غزه که در گذشته تمامی تلاش‌ها برای جدا کردن نوار غزه و نابودی مساله فلسطین را ناکام گذاشتند، این طرح‌ها را نیز در هم خواهیم شکست.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد: ما برای کاهش مشکلات مردممان در نوار غزه که به دلیل محاصره اسرائیل در شرایط دشواری قرار دارند، تلاش بسیاری می‌کنیم.

او افزود: ما برای پایان دادن به اختلافات و تحقق وحدت ملی در لحظه‌ای جنبش حماس مشروعیت بین‌المللی را به رسمیت شناخته و به توافقنامه‌های امضا شده متعهد شود، تلاش می‌کنیم.

عباس در ادامه با تقدیر از مقاومت مردم فلسطین در نوار غزه بر اشتیاق فراوان خود برای پایان دادن به مشکلات مردم در این منطقه در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.

رئیس تشکلات خودگردان فلسطین در ادامه این دیدار با تاکید بر پایبندی به اصول تصویب شده در شوراهای ملی گفت: هرچقدر هم که ما با فشارها و محاصره مالی و سیاسی مواجه شویم، هرگز از مبارزه دست نخواهیم کشید و با پشتیبانی مردم بزرگ‌مان تا تحقق حقوق‌مان که در قوانین بین‌المللی تایید شده‌اند، ایستادگی خواهیم کرد.

همچنین او تصویری از تحولات در سطح داخلی و در سطح جنبش را به هیات ارائه کرده و تاکید کرد: ما با چالش‌های ملی و جنبشی مهمی از جمله برگزاری دور بعدی نشست‌های شورای مرکزی  و هشتمین کنفرانس جنبش فتح مواجه هستیم و غزه در تمامی این رویدادها حضور پررنگی خواهد داشت.

احمد حلس، یکی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح نیز گفت: غزه و به صورت مشخص جنبش فتح به تعهد خود در حمایت از موضعگیری‌های ملی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پایبند است.