شمار تلفات زلزله ۷.۴ ریشتری که چهارشنبه شب گذشته، سواحل شرقی ژاپن را لرزاند تاکنون چهار تن اعلام شده است.

به گزارش مرور نیوز، همچنین شبکه خبری "سی ان ان" گزارشی داد که در پی این زلزله بیش از ۱۰۰ نفر مصدوم و برق میلیون‌ها خانه نیز قطع شد.

شدت این زمین لرزه در ابتدا ۷.۳ ریشتر اعلام شد اما روز پنج‌شنبه و با به روز شدن اطلاعات محلی به ۷.۴ ریشتر افزایش یافت. همچنین عمق اولیه این زلزله حدود ۶۰ کیلومتری زیر زمین برآورد شده است.

این زمین لرزه در سواحل استان فوکوشیما در شرق ژاپن رخ داد؛ منطقه ای که ۱۱ سال پیش نیز در اثر وقوع زلزله و سونامی قدرتمند، خسارات و آسیب‌های قابل توجهی دید و این حادثه همچنین منجر به نشت مواد رادیواکتیو از یک نیروگاه هسته ای شد.

زلزله در ژاپن

پس از زلزله روز چهارشنبه نیز هشدار سونامی برای استان‌های ساحلی فوکوشیما و میاگی صادر شد اما این هشدار صبح روز گذشته (پنج‌شنبه) لغو شد و "فومیو کیشیدا"، نخست‌وزیر ژاپن نیز بعدا تاکید کرد که "هیچ اختلالی" در روند فعالیت هیچ یک از نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور شناسایی نشده است.

خبرگزاری کیودو بدون اشاره به تعداد زخمی ها گزارش داد که مصدومان این زمین لرزه به بیمارستان شهر "سوما" در استان فوکوشیما منتقل شده اند. همچنین شرکت "توکیو الکتریک پاور" گفت که برقِ سراسر توکیو وصل شده است.

سازمان هواشناسی محلی همچنین روز پنج‌شنبه از مردم خواست تا طی چند روز آینده مراقب فعالیت های بیشتر لرزه ای باشند.

به گزارش سی ان ان، همچنین "ماساکی ناکامورا" یکی از مقامات این سازمان از مردم مناطق آسیب دیده خواسته است تا از سواحل دور باشند و تا زمانی که هشدارهای مربوط به سونامی به طور کامل لغو نشده، وارد دریا نشوند. وی همچنین به ساکنان محلی تاکید کرد که نسبت به خطر رانش زمین هوشیار باشند.