ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه ما نمی‌توانیم هتک حرمت مقدسات را بپذیریم اعلام کرد: مقدسات اسلامی و مسیحی خط قرمز است و به هیچ وجه نمی‌توان هتک حرمت آنها را پذیرفت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از الجزیره، تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: اسرائیل به جامعه بین الملل بی اعتنایی می‌کند و ما نمی‌توانیم هتک حرمت مقدسات را بپذیریم.

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: مقدسات اسلامی و مسیحی خط قرمز است و  به هیچ وجه نمی‌توان هتک حرمت آنها را پذیرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما از جامعه بین‌المللی به‌ویژه دولت آمریکا می‌خواهیم که مسئولیت‌های خود را برعهده بگیرد و برخورد دوگانه‌ای در قبال فلسطین و اسرائیل نداشته باشد.

در همین حال، وزارت خارجه فلسطین امروز یورش شهرک نشینان به مسجد الاقصی را به شدت محکوم و آن را «غیرقانونی» توصیف کرد.

وزارت امور خارجه فلسطین با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت و صفحات اجتماعی خود نوشت: یورش‌های تحریک‌آمیز یهودیان افراطی به مسجد الاقصی از جمله هجوم شخصیت‌ها و خاخام‌های تاریک اندیش و بن غویر، عضو افراطی کنست که در صبح امروز، تحت حمایت شدید ارتش و پلیس اشغالگر که به نمازگزاران و اعتکاف کنندگان حمله و آزار و اذیت رساندند، به شدت محکوم می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: این وزارتخانه همچنین اقدام کسانی را که هنگام قدم زدن در صحن‌های الاقصی نماز تلمودی انجام دادند، به شدت محکوم می‌کند که این اقدام در مقابل دیدگان نیروهای اسرائیلی رخ داد. این امر مجددا بیانگر دست داشتن دولت اشغالگر در این یورش‌ها و عبادت‌ها و اجازه به انجام آنها به عنوان تغییری قاطع در وضعیت موجود در مسجدالاقصی است و ادعای رهبری سیاسی اسرائیل مبنی بر تمایل خود برای حفظ وضعیت موجود و عدم تغییر آن را زیر سوال می‌برد.

وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ خود اعلام کرد که یورش‌ها باطل و غیر قانونی است و با زور اشغالگر تحمیل می‌شود و نمی‌تواند بخشی از وضعیت کنونی در الاقصی باشد.

وزارت خارجه فلسطین از جامعه بین الملل و دولت آمریکا خواست تا به سکوت شبهه‌ناک خود پایان داده و به مسئولیت‌های قانونی و اخلاقی خود در قبال قدس و مقدسات آن عمل کنند و بر دولت اشغالگر برای متوقف ساختن هتک حرمت مسجد الاقصی اعمال فشار کند.

وزارت خارجه فلسطین تاکید کرد که نبود تحرکات بین المللی فوری برای حمایت از مردم فلسطین بالاخص مردم قدس و مقدسات آنها یک تبانی با نقض‌ها و تعدی‌های مسئولان رژیم صهیونیستی به حساب می‌آید و سرپوشی را برای آنها ایجاد می‌کند.