یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق توییتر به‌دلیل اخراج‌های گسترده اخیر در این شرکت آمریکایی عذرخواهی کرد.

به گزارش مرور نیوز، جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق توییتر، به‌دلیل اخراج‌های گسترده در این شرکت آمریکایی عذرخواهی و اذعان کرد که وی اندازه این شرکت را بیش از حد «سریع» بزرگ کرده است.

این اخراج‌ها که در زمان حاضر ۵۰ درصد از نیروی کار توییتر را تحت تأثیر قرار داده است، پس از آن رخ داد که ایلان ماسک میلیاردر معروف آمریکایی، این پلت‌فرم رسانه اجتماعی را خریداری کرد.

دورسی در توییتی گفت: کارکنان توییتر در گذشته و حال قوی و انعطاف‌پذیر هستند. آن‌ها همیشه راهی پیدا خواهند کرد، مهم نیست که لحظه چقدر سخت باشد. متوجه شدم که خیلی‌ها از من عصبانی هستند.

وی افزود: مسئولیت این موضوع که چرا همه در این وضعیت قرار دارند به‌عهده من است؛ من اندازه شرکت را خیلی سریع بزرگ کردم، از این بابت عذرخواهی می‌کنم.

دورسی در ادامه تأکید کرد: از همه کسانی که تا به حال در توییتر کار کرده‌اند سپاسگزار هستم و دوستشان دارم.

با این حال وی اذعان کرد که انتظار ندارد «در این لحظه یا هیچ زمان دیگری» چنین احساساتی متقابل باشد.

عذرخواهی صمیمانه مدیرعامل سابق توییتر، که سال گذشته از سمت خود کناره‌گیری کرد، به‌دنبال گزارش‌هایی صورت‌گرفته است که نشان می‌داد «همه» در توییتر دورسی را به‌خاطر ناآرامی‌های پس از تصاحب این شرکت توسط ماسک مقصر می‌دانند.

یک منبع ناشناس به نیویورک پست گفت: جک در توییتر منفور است. آن‌ها جک را برای اتفاقی که با تصاحب شرکت توسط ایلان روی داد، مقصر می‌دانند.

توییتر در زمان این تصاحب حدود ۷۵۰۰ نفر را در استخدام خود داشت. ماسک توضیح داد که اخراج کارکنان تنها گزینه قابل اجرا بود و به زیان‌های عظیمی اشاره کرد که شرکت تجربه کرده است.