وزیر خارجه انگلیس در واکنش به اعدام جاسوس ام آی ۶ ایران را تهدید کرد.

به گزارش مرور نیوز، جیمز کلورلی وزیر خارجه انگلیس ضمن واکنش به اعدام عامل ایرانی سرویس جاسوسی انگلیس، تهران را تهدید کرد.

او در پیامی توئیتری اعدام علیرضا اکبری که برای لندن جاسوسی می‌کرد را وحشیانه توصیف کرد و تهدید کرد این اقدام بدون پاسخ نخواهد ماند.

پیشتر، ریشی سوناک در این پیام اعدام علیرضا اکبری، عامل ایرانی سازمان جاسوسی انگلیس در ایران را «وحشتناک» توصیف کرد.

مرکز رسانه قوه قضاییه ایران امروز صبح اعلام کرد حکم علیرضا اکبری که به جرم جاسوسی برای انگلیس به اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

حکم علیرضا اکبری فرزند علی دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس در ازای دریافت دستمزد به مبالغ ۱.۸۰۵.۰۰۰ یورو، ۲۶۵.۰۰۰ پوند انگلیس و ۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

براساس دادنامه صادره، اقدامات محکوم در سال‌های گذشته علیه امنیت ملی کشور، جاسوسی به نفع کشور انگلیس، ارتباطات با سرویس جاسوسی MI6 و تعداد ملاقات‌های وسیع با افسران اطلاعاتی دشمن در کشورهای مختلف و مدت طولانی جاسوسی، مصداق جنایت گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور است، به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور در حد وسیع شده است.