در پی انفجار کامیون حامل کارگران در منطقه وزیرستان شمالی در پاکستان، شماری کشته و زخمی شدند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند در پی اقدام عناصر تروریستی به انفجار کامیون حاملِ کارگران در منطقه وزیرستان شمالی دست‌کم ۱۱ کارگر کشته شدند.

گفته می‌شود در این حادثه ۲ نفر نیز به‌شدت زخمی شدند و در وضعیت بحرانی قرار دارند.

این حمله چند هفته پس از انفجار انتحاری بزرگ در ایالت باجور در غرب پاکستان صورت رخ می‌دهد که در آن دست‌کم ۶۳ نفر از جمله ۲۳ کودک کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند.

شنبه گذشته نیز خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد عناصر گروه تروریستی و جدایی‌طلب «ارتش آزادی‌بخش بلوچ» در پاکستان با حمله انتحاری، کاروان مهندسان چینی در ایالت بلوچستان پاکستان را هدف قرار دادند. دو عنصر این گروه تروریستی خود را در مسیر کاروان ماشین‌های حامل مهندسان چینی و نیروهای نظامی پاکستان منفجر کردند و در این انفجار ۴ مهندس چینی و ۹ نیروی نظامی پاکستان کشته شدند.

مهندسان چینی در حال حرکت به سمت محل کار خود در پروژه‌های تحت حمایت دولت چین در بندر «گوادر» پاکستان بودند. پس از انفجار به مدت ۲ ساعت نیز درگیری مسلحانه و تبادل آتش بین تروریست‌ها و نیروهای امنیتی در جریان بوده که در نتیجه آن ۲ تروریست کشته شدند.

بندر گوادر یکی از نقاط کانونی «کریدور اقتصادی چین و پاکستان» (CPEC) است که بسیاری از کارگران چینی در این بندر مشغول به کار هستند. چین تحت CPEC سرمایه گذاری زیادی در ایالت بلوچستان پاکستان انجام می‌دهد.