رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند که دادگاهی در این کشور نخست‌وزیر سابق این کشور را در پرونده افشای اسرار محرمانه مجرم شناخته است.

به گزارش مرور نیوز، رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند دادگاهی در این کشور «عمران خان» نخست‌وزیر سابق و معاونش را در پرونده افشای اسرار رسمی مجرم شناخت.

به نوشته رویترز این ضربه دیگری به نخست‌وزیر سابق پاکستان است که هم‌اکنون در زندانی در نزدیکی اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان نگهداری می‌شود.

اواخر شهریور امسال وکیل عمران خان، با انشتار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) اعلام کرد که بازداشت عمران خان به علت اتهام‌های جدید مرتبط با «افشای اسناد محرمانه دولتی» دو هتفه دیگر تمدید شده است.

به گفته پانجوتا بازداشت عمران خان تا ۲۶ سپتامبر تمدید شده است. نخست‌وزیر پیشین پاکستان از اوایل ماه آگوست در زندان به سر می‌برد و پیش از این به اتهام «فساد مالی» به سه سال حبس محکوم شده بود.

دیوان عالی اسلام‌آباد اوایل شهریور با رأی دو قاضی، محکومیت اخیر عمران خان را در پرونده اتهامات فساد تعلیق کرد.

عمران خان از زمان صدور حکم سه سال حبس برای وی در پنجم آگوست به اتهام فروش غیرقانونی هدایای دولتی در دوران نخست وزیری‌اش (سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲)، در زندان به سر می‌برد. همچنین در نتیجه این محکومیت، کمیسیون انتخابات پاکستان، عمران خان را تا پنج سال از حضور در انتخابات منع کرد.

سیاستمدار کنونی و کریکت‌باز سابق پاکستان که از زمان عزلش از طریق رأی عدم اعتماد در آوریل ۲۰۲۲، با بیش از یکصد پرونده روبه‌رو شده، هم‌اکنون در زندانی در شهر آتوک واقع در شمال غربی این کشور محبوس است.