امیر قطر در دیدار با وزیر خارجه ایران گفت که اخیرا گفت‌وگوهای خوب و مهمی با رئیس‌جمهور ایران درخصوص تحولات فلسطین داشتم.

به گزارش مرور نیوز، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در جریان دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران که اکنون در دوحه به سر می‌برد ضمن ابلاغ سلام خود به رهبری و رئیس‌جمهور کشورمان، به گفت‌وگوهای خوب و مهم اخیر خود با  رئیسی در خصوص تحولات فلسطین اشاره کرد و ضمن اظهار خرسندی از این دیدار، مشورت‌ها میان دو کشور ایران و قطر را مهم دانست و افزود: این مشورت‌ها در چارچوب منافع دو کشور و مصالح کشورها و ملت‌های منطقه از جمله در حمایت از ملت مظلوم فلسطین ادامه خواهد یافت.

امیر قطر جنایات جاری رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی در غزه را از منظر همه ملت‌های جهان غیرقابل قبول و غیرقابل تحمل دانست و تظاهرات ضداسرائیلی گسترده مردمی در کشورهای مختلف جهان از جمله در آمریکا را نشانه انزجار جهانی از این جنایات دانست.

وی افزود: قطر به تلاش‌های خود به منظور پایان بخشیدن به حملات جاری رژیم اسرائیل علیه غزه و پایان بخشیدن به جنگ ادامه خواهد داد.

همچنین خبرگزاری رسمی قطر(قنا) اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران با شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر در دیوان امیری دیدار و پیام شفاهی سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران را به وی ابلاغ کرده است.

براساس این گزارش، این دومین سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به قطر طی دو هفته اخیر است.

محور اصلی این سفر  رایزنی در مورد آخرین تحولات غزه و فلسطین است.

امیرعبداللهیان در این سفر با وزیر امور خارجه قطر نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احتمالا بعد از قطر راهی ترکیه خواهد شد .