دبیرکل حزب‌الله گفت: زمان بیشتر به دشمن فشار می‌آورد و کسانی که در روزهای اول مدعی بودند نباید آتش بس برقرار شود و آتش بس به نفع مقاومت فلسطین است، امروز خواستار آتش بس هستند

به گزارش مرور نیوز، سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لحظاتی قبل سخنرانی خود به مناسبت روز شهید را آغاز کرد.

 
این دومین سخنرانی دبیرکل حزب‌الله از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی است.
 
«روز شهید» روز تمامی شهدای حزب الله است
 
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود که به مناسبت روز شهید و سالروز شهادت «احمد قصیر» ایراد می‌کند،‌ گفت، امروز شهرهای لبنان شاهد تشییع تعدادی از شهدای لبنان بودند، روز شهید روز تمامی شهدای حزب الله است.
 
دبیرکل حزب الله تاکید کرد که روز شهید به مناسبت عملیات بزرگ شهید احمد قصیر در روز 11 نوامبر نامگذاری شده که طی آن در حمله شهادت طلبانه احمد قصیر به یک ساختمان صهیونیستی بیش از صد نظامی صهیونیستی به هلاکت رسیدند و اسرائیل سه روز عزای عمومی اعلام کرد. این عملیاتی که شهید احمد قصیر انجام داد، دوره‌ای از عملیات‌های شهادت طلبانه را در برابر اشغالگران اسرائیلی آغاز کرد و همواره به علت نتایجی که دارد مورد توجه قرار گرفته و بزرگترین عملیات تاریخ مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی است.
 
سید حسن نصرالله تصریح کرد، در اینجا ما می‌خواهیم تاکید کنیم که شهادت خالق پیروزی‌ها است، همانطور که امام خمینی(ره) شهادت امام حسین را در روز عاشورا پیروزی خون بر شمشیر توصیف کردند، به همین علت شهدای ما نیز بر شمشیر آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و دشمنان ما پیروز شده‌اند. ما وقتی از شهدای خود صحبت می‌کنیم، می‌‌گوییم آنها در راه خدا به شهادت رسیده‌اند و امتیاز معنوی بسیار بزرگی دارند. شهدا در فرهنگ ما جایگاه بسیار بزرگ فرهنگی و معنوی دارند، همانطور که خداوند متعال آنها را مورد تکریم خود قرار می‌دهد و اهل بیت علیهم السلام و رسول خدا و نیز در احادیث خود آنها را بزرگ می‌شمارند.
 
رسانه‌های صهیونیستی: نصرالله هنوز همه کارت‌های خود را استفاده نکرده است
 
دبیرکل حزب‌الله افزود، ما برکات این شهدا را در لبنان و منطقه خود همواره احساس می‌کنیم و در زندگی و امنیت و کرامت و ثبات خود این تاثیر را می‌بینیم. ما شهدای خود را اینگونه می‌بینیم، شهدای ما اهل ایمان و بصیرت بودند و راه درست را تشخیص می‌دادند و در زمان درست، کار درست را انجام می‌دادند. شهدای ما مسئولیت پذیر و اهل صبر و جانفشانی و فداکاری و اخلاص بودند. مبارزان و مجاهدان کنونی ما نیز اینگونه هستند، همانطور که خانواده‌های شهدا نیز اینگونه هستند و در دستاوردها و پیروزی ها سهیم می‌باشند.
 
رهبر مقاومت اسلامی لبنان در ادامه اظهار داشت، خانواده‌های شهدا همیشه قدرت پیشرو در این مسیر جهادی هستند و امروز هم در ترسیم آینده ملت ما و مقدسات و منطقه ما تاثیرگذار هستند. روز شهید امسال با حوادث بزرگ و خطرناک در منطقه و فلسطین و غزه همزمان شده است، امروز باید ادامه سخنان خود را به تحولات غزه اختصاص بدهم.
 
جنایات مستمر علیه غزه بیانگر وحشی‌گری رژیم اسرائیل است
 
سید حسن نصرالله تاکید کرد، در حوادث جاری به خصوص در نوار غزه دو حادثه بزرگ اتفاق افتاده است. حادثه اول تجاوز اسرائیل به مردم و ساکنان غزه است که همه غیرنظامیان را هدف قرار داده است. حادثه دوم مقاومت قهرمانانه مقاومت فلسطین در برابر تجاوزات دشمن می‌باشد. در زمینه مورد اول باید گفت که جنایت‌های جنگی و وحشی‌گری‌های زیادی در مساحتی محاصره شده صورت گرفته که بیش از 2 میلیون نفر در آنجا زندگی می‌کنند و این تجاوزها از 7 اکتبر تاکنون ادامه پیدا کرده و صهیونیست‌ها هیچ حرمتی را برای کسی رعایت نکرده‌اند. صهیونیست‌ها حملات آشکار و علنی به بیمارستان‌های غزه انجام داده و بهانه‌های دروغین در این زمینه می‌آورند.
 
دبیر کل حزب‌الله گفت، تعداد بسیار زیادی از فلسطینیان شهید شده‌اند که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند. این حادثه دردناک و این جنایت‌های بزرگ بخشی از انتقام جویی رژیم صهیونیستی است که هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسد و به هیچ معیار قانونی و اخلاقی و انسانی پایبند نیست. این نشان دهنده ماهیت رژیم صهیونیستی است. اما بخش دوم که می‌خواهم بیشتر به آن بپردازم و شماری از مسئولان صهیونیست نیز به آن اعتراف کرده‌اند مقاومت فلسطینی‌هاست که درک آن بسیار مهم است.
 
هدف اساسی دشمن صهیونیستی تسلیم کردن ملت‌های منطقه است
 
وی اظهار داشت، صهیونیست‌ها تاکید کرده‌اند که این کشتارها با هدف انجام می‌شود و فقط یک واکنش و انتقام‌گیری نیست. یکی از اهداف اساسی که دشمن می‌خواهد به آن برسد، تسلیم کردن غزه نیست، بلکه تسلیم کردن تمامی ملت‌های منطقه از جمله ملت فلسطین و لبنان و ملت‌های عربی است. هدف دشمن از بین بردن پایداری مقاومت و ایجاد فرهنگ تسلیم پذیری در میان کشورهای عربی است. اسرائیل می‌خواهد به فلسطینی‌ها بگوید که باید زمین و مقدسات خود را فراموش کنند و از سرزمین خودشان بیرون بروند.
 
مردم فلسطین با کشتار از حقوق خود دست نمی‌کشند
 
سید نصرالله تاکید کرد، البته دشمن کاملا در اشتباه است و این هدف هرگز محقق نخواهد شد . اسرائیلی‌ها کشتارهای زیادی را در فلسطین انجام داده‌اند اما نتیجه آنها چه شده است؟ آیا این کشتارها باعث شد که مردم فلسطین از حقوق و فداکاری خود دست بکشند؟ یا اینکه برعکس، این جنایت‌های دشمن، اراده و فرهنگ مقاومتی فلسطینیان را بیشتر کرد و آن را به بالاترین درجه خود در عملیات مقاومت در روز 7 اکتبر رساند؟

وی گفت، در لبنان نیز همین روند دنبال شد و آنها (صهیونیست‌ها) با جنگ‌های پی در پی تلاش کردند این هدف خود را محقق کنند. در حمله اسرائیل به لبنان در سال 1982 شمار شهدا و خانه‌های ویران شده لبنان بالغ بر هزاران نفر بود، اما این حملات نتوانست ملت لبنان را تسلیم کند و لبنانی‌ها بعد از این حملات و ویرانی‌ها و آوارگی‌ها مقاومت را شکل دادند. گروه‌های مقاومت موفق شدند خسارت‌های زیادی را به دشمن صهیونیستی وارد کنند. صهیونیست‌ها در جنگ دوم لبنان نیز هزاران نفر را به خاک و خون کشیده و بیش از 120 هزار خانه را ویران کردند، اما تمام این اقدامات باعث نشد ملت لبنان مقاومت را کنار بگذارد بلکه برعکس اعتماد و تکیه آنها به مقاومت بیشتر شد.
 
این اسرائیل است که باید از پیکرهای شهدا بترسد
 
رهبر مقاومت اسلامی ادامه داد، متاسفانه پایگاه‌های رسانه‌ای و اجتماعی عربی به صورت عمد یا غیر عمد به تحقق هدف اسرائیل کمک می‌کنند که البته گفتیم این هدف هم هرگز محقق نخواهد شد. کسی که باید ناامید باشد اسرائیل است، کسی که باید از پیکر‌های شهدای کودک و بزرگسال بترسد، اسرائیل است؛ چرا که نسل‌هایی در آینده شکل می‌گیرد که عزم و اراده آنها برای مبارزه با اسرائیل بیشتر است.
 
نصرالله تصریح کرد، دشمن از طریق این تجاوز هرگز نمی‌تواند به این هدف دست پیدا کند و علاوه بر آن خسارت‌های زیادی به خود وارد می‌کند، از جمله این خسارت‌ها این است که رژیم صهیونیستی ماهیت وحشیانه خود را بیش از پیش به ملت‌های جهان نشان می‌دهد. صهیونیست‌ها در 20 سال گذشته تلاش می‌کردند در رسانه‌های جهانی و عربی تصویری خوب و روشن از اسرائیل و سردمداران آن و شهرک نشینان اسرائیلی نشان دهند و آنها را انسان‌هایی «صلح‌جو» معرفی کنند اما تمامی این تلاش‌ها نابود شد.
 
جنایات اسرائیل ضربه سختی به طرح عادی‌سازی وارد کرد
 
دبیر کل حزب‌الله تاکید کرد، همچنین جنایات اسرائیل ضربه سختی به طرح عادی‌سازی وارد کرد و موضع ملتهای عربی بعد از این جنایت‌ها و وحشی‌گری‌ها ضد عادی‌سازی بیشتر و بیشتر خواهد شد.افکار عمومی جهان نیز ادعاهای دروغین اسرائیلی‌ها را متوجه می‌شوند و می‌بینند که آنها هزاران کودک را به شهادت رسانده‌اند. تظاهرات‌هایی که در بیشتر نقاط جهان عرب و اسلام اتفاق می‌افتد بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن تظاهرات‌هایی است که در واشنگتن و لندن و پاریس و دیگر کشورهای اروپایی و غربی انجام می‌شود.
 
این آمریکا است که باید جنگ غزه را متوقف کند
 
وی ادامه داد، زمان بیشتر به دشمن فشار می‌آورد و کسانی که در روزهای اول مدعی بودند نباید آتش بس برقرار شود و آتش بس به نفع مقاومت فلسطین است، امروز خواستار آتش بس هستند. هیچکس جز دولت آمریکا و وابستگان به این کشور امروز از حمله نظامی و استمرار آن حمایت نمی‌کند. امروز به خاطر این تجاوز و این خون‌های ریخته شده، فشار زیادی بر آمریکا و اسرائیل وارد می‌شود. این آمریکا است که باید این جنگ را متوقف کند؛ چرا که آمریکا آن را اداره می‌کند. امروز در سرزمین‌های اشغالی عده‌ای حکومت می‌کنند که احمق و کینه توز و تنها به دنبال منافع خود هستند. کسی که امروز این جنگ را دنبال می‌کند آمریکاست و تمامی فشارها باید متوجه آمریکا باشد و تمامی عوامل سیاسی و اقتصادی باید آمریکا را هدف قرار دهد که تصمیم اول و آخر را در این جنگ می‌گیرد.
 
کشورهای عربی برای پایان جنات اسرائیل به آمریکا فشار بیاورند
 
نصرالله با اشاره به اجلاس امروز کشورهای عربی و اسلامی در عربستان درباره تحولات غزه تاکید کرد که امروز ملت فلسطین و ملت‌های عربی به این نشست امید دارند،کمترین حد فعالیت‌های این نشست آن است که کشورهای عربی مثل یک کشور واحد در برابر آمریکا بایستند و در موضع حق از آمریکا بخواهند که این جنایت‌ها را متوقف کند. نیاز نیست که آنها (کشورهای عربی) فلسطین را آزاد کنند، بلکه همین کار را انجام دهند و از آمریکا بخواهند جنایات ضد غزه را متوقف کند. آیا57 کشور عربی و اسلامی نمی‌توانند از گذرگاه رفح برای غزه کمک ارسال کنند و فلسطینیان را نجات دهند؟
 
سید نصرالله در ادامه به مقاومت نیروهای فلسطینی در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها پرداخته و گفت که جنگ در غزه در شرایط سختی در جریان است و صهیونیست‌ها در شرایط سختی این جنگ را دنبال می‌کنند. امروز اسرائیل قوی‌ترین تیپ خود را به غزه فرستاده و این نشان دهنده شکست آنهاست؛ چرا که هیچ دستاوردی نداشته است. آمار خودروهای زرهی ارتش صهیونیستی که منهدم شده بالاست و شمار کشته‌ها و زخمی‌های آنها نیز بسیار زیاد است و تنها در یک بیمارستان بالغ بر صدها مجروح بستری هستند.
 
مقاومت از نوآوری و خلاقیت در تاکتیک‌های جنگی برخوردار است
 
دبیر کل حزب‌الله ابراز داشت، مقاومت از نوآوری و خلاقیت در تاکتیک‌های جنگی برخوردار است و این مقاومت امروز در شرایط سرنوشت سازی قرار دارد. با وجود تمام این شرایط سخت اسرائیلی‌ها نمی‌توانند خود را پیروز این جنگ نشان دهند و حتی یک مولفه برای پیروزی ندارند.
 
رژیم صهیونیستی اخبار حملات موشکی یمنی‌ها را سانسور می‌کند
 
دبیرکل حزب الله لبنان همچنین به عملیات گسترده در کرانه باختری و شمال لبنان اشاره کرده و از نگرانی‌های رژیم صهیونیستی در این زمینه خبر داد و تاکید کرد، جبهه دیگری نیز وجود دارد که یمن است و این کشور موضع شجاعانه و حکیمانه‌ای اتخاذ کرده و حملات متعددی را به اهداف صهیونیستی انجام داده‌ است. برخی از این حملات از طریق ناوهای آمریکایی رهگیری شده‌اند و متاسفانه برخی از عرب‌ها نیز این موشک‌ها را رهگیری و سرنگون کرده‌اند، با این وجود عملیاتی که یمنی‌ها انجام داده‌اند، حتی اگر به سرزمین‌های اشغالی نرسیده باشند آثار بزرگی دارد. این در حالی است که این موشک‌ها به سرزمین‌های اشغالی رسیده ولی دشمن صهیونیستی اخبار آنها را سانسور می‌کند. امروز یمن یک دولت و ارتش است و فقط یک جبهه مقاومت نظیر عراق و لبنان نیست.
 
اسرائیل سامانه موشکی خود را برای مقابله با حملات موشکی یمن در ایلات مستقر کرد
 
رهبر مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد، نکته بعدی این است که این تهدید یمن علیه اسرائیلی‌ها، دشمن صهیونیستی را مجبور کرده که سامانه‌های ضد موشکی خود را به منطقه ایلات ببرد و بخش‌هایی از ساکنان این منطقه فرار کرده‌اند که این به معنی آوارگی و فشار بیشتر بر صهیونیست‌ها است. دشمن صهیونیستی امروز با فشارهای بسیار زیادی مواجه است که باعث می‌شود در رفتارهای خود تجدید نظر کند. کاری که مردم یمن انجام می‌دهند بسیار بزرگ و مبارک است و جای تقدیر و تشکر دارد.