رئیس جمهور آمریکا بامداد سه‌شنبه گفت که تا پایان حضور جنبش مقاومت حماس در نوار غزه، به حمایت نظامی از رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.

به گزارش مرور نیوز، «جو بایدن » رئیس جمهور آمریکا بامداد سه‌شنبه گفت: «ما به حمایت نظامی از اسرائیل تا خلاص شدن از شر حماس ادامه می‌دهیم».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی بایدن در ادامه توضیح داد: «من ساعت‌های زیادی را با قطری‌ها، مصری‌ها و اسرائیلی‌ها گذراندم تا آزادی گروگان‌ها را تضمین کنم».

وی درباره افزایش تصاعدی شمار قربانیان غیرنظامی حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه هشدار داد: «اسرائیل باید مراقب باشد زیرا افکار عمومی جهانی ممکن است یک شبه تغییر کند».

رئیس جمهور آمریکا همچنین افزود: «ما موفق شدیم بیش از ۱۰۰ گروگان را از غزه بیرون بیاوریم و تا زمانی که همه را برگردانیم دست از کار نمی‌کشیم».

بامداد یکشنبه بود که وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که فروش اضطراری ۱۴ هزار گلوله تانک به ارزش بیش از ۱۰۶ میلیون دلار به رژیم صهیونیستی را تایید کرده است.

پیش از آن نیز دولت آمریکا در ادامه حمایت‌هایش از رژیم صهیونیستی، پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه را وتو کرده بود.