عضو ارشد حماس اسامه حمدان شامگاه یکشنبه تاکید کرد که موضع حماس روشن است، رژیم صهیونیستی تنها سه گزینه دارد و مقاومت برای ماه‌ها پایداری آمادگی دارد.

به گزارش مرور نیوز، حمدان در گفت‌وگو با شبکه المیادین در خصوص انتشار اخباری از تحرکات جدید در خصوص مذاکره غیرمستقیم با تل‌آویو برای دستیابی به توافق جدید تبادل اسرا، تصریح کرد: «موضع ما محکم و روشن است.. هیچ صحبتی از مذاکره قبل از توقف تجاوز وجود ندارد».

وی با اشاره به این‌که مقاومت در غزه می‌تواند برای ماه‌ها پایداری کند، افزود: «خشم در خیابان‌های اسراییل به دلیل عدم آزادی اسرا و کشته شدن ۳ نفر توسط گلوله‌های سربازان این رژیم موج می‌زند..اشغالگران تنها سه گزینه دارند؛ گزینه شالیت،گزینه سربازانی که با گلوله همرزمان‌شان کشته می‌شوند یا گزینه رون آراد». 

گلعاد شالیت سرباز صهیونیستی است که گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس در سال ۲۰۰۶ او را اسیر کرد و اشغالگران با وجود انجام بیش از یک حمله به نوار غزه نتوانستند او را پیدا کنند تا اینکه حماس در سال ۲۰۱۱ موفق شد او را با بیش از هزار اسیر مبادله کند.اما رون آراد، خلبانی است که پس از سرنگونی هواپیمایش در سال ۱۹۸۶ در لبنان، ناپدید شد و اشغالگران تا به این لحظه نتوانسته‌اند اطلاعات مهمی در خصوص او به دست آورند. 

این مقام ارشد حماس در ادامه افزود: «اسرائیلی‌ها در طول نبرد نتوانستند به اهداف خود دست یابند..هیچ‌کس نمی‌داند که یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه چگونه نبرد را مدیریت می‌کند و فرماندهان و رهبران از مدیریت وی خیالشان راحت است. هماهنگی کاملی در کار بین رهبری حماس و فرماندهی کتائب القسام وجود دارد».

اسامه حمدان در خصوص اظهارات مشاور امنیت قومی آمریکا جیک سالیوان نیز گفت: «اختلاف میان اسرائیل و واشنگتن در شکل است و نه محتوا. هر دو با تداوم جنگ موافقند».

وی در خصوص قصد اعلامی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای ترور رهبران حماس در سراسر دنیا نیز گفت: «او باید بداند که هیچ جنایتی بدون مجازات نخواهد ماند».

این رهبر حماس، با هوشمندانه توصیف کردن حمایت مقاومت لبنان و عراق از غزه‌، گفت که این حمایت به صورت صعودی در حال افزایش است. محور مقاومت موید حرکت هماهنگ است و این اتحاد برای این نبرد و نبردهای آینده مهم است.

حمدان در پایان این گفت‌وگو  به سخنان دبیر کمیته اجرایی جنبش فتح حسین الشیخ که گفته بود: «حماس پس از آتش‌بس در نوار غزه پاسخگو خواهد بود» واکنش نشان داد و گفت: «بزرگترین گناهی که ما مرتکب شدیم، امضای قرارداد با اشغالگران بود به جای اینکه برای مقاومت در برابر آن گرد هم بیایم. آیا الشیخ منظور این حرف را فهمید؟ اسرائیل می‌خواهد مقاومت را از بین ببرد و حسین الشیخ می‌خواهد آن را بازخواست کند، او در میدان کیست؟».