در حالیکه با افزایش تلفات انسانی در غزه، درخواست‌ها برای آتش‌بس در غزه در جهان رو به افزایش است، رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می خواهد یک سال دیگر این جنگ را ادامه دهد.

به گزارش مرور نیوز، در شرایطی که برخی رسانه‌ها از عقب‌نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از نوار غزه خبر می‌دهند، شبکه ۱۲ اسرائیل به نقل از منابعی ناشناس گزارش کرد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو در جلسه روز گذشته (سه‌شنبه) با رؤسای شورای محلی در مقر فرماندهی جنوبی ارتش اسرائیل در «بئرشبع» گفته که جنگ غزه تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت.

طبق گزارش روزنامه «تایمز» اسرائیل، نتانیاهو در جلسه‌ای که وزرای کابینه نیز در آن حضور داشتند، ارزیابی از وضعیت جنگ غزه ارائه داده است.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نیز پیش از این ارزیابی کرده بود که جنگ غزه در تمام امسال (۲۰۲۴) ادامه دارد و  تل‌آویو برای تشدید تنش ها در مرز لبنان آماده است.

با این‌حال، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی یوآو گالانت روز دوشنبه هفته جاری گفت که «مرحله فشرده» از حمله زمینی تل‌آویو در شمال غزه به پایان رسیده است و به زودی در منطقه خان یونس جنوب نوار غزه نیز به پایان خواهد رسید.

با بالارفتن آمار شهدای غزه که اکثراً‌ زنان و کودکان هستند، حتی متحدان رژیم صهیونیستی نیز خواستار فرونشستن جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه شده‌اند و حتی مقام‌های دولت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته از بیانیه گالانت درباره عقب‌نشینی از غزه استقبال کردند.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید جان کربی در این باره گفت که با کاهش درگیری‌ها، «برای افزایش کمک‌های انسان‌دوستانه آماد می‌شویم».

از طرف دیگر، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی هرتزی هالوی بر این باور است که تل آویو هیچ طرحی برای مدیریت پساجنگ و امنیت قلمرو غزه ندارد.

کانال خبری ۱۳ اسرائیل گزارش کرد که هالوی در جلسات و گفت‌وگوهای خصوصی با نتانیاهو و گالانت و دیگر مقام‌های رژیم صهیونیستی گفته است:‌ «ما با فرسایش تدریجی دستاوردهایی که تاکنون در جنگ داشتیم مواجهیم زیرا هیچ راهبردی برای روز پس از آن (جنگ) تنظیم نشده است».