سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بامداد چهارشنبه گفت که این کشور قصد ندارد برای مدت طولانی به حملات علیه گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه ادامه دهد.

به گزارش مرور نیوز، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بامداد چهارشنبه گفت که این کشور قصد ندارد برای مدت طولانی به حملات علیه گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه ادامه دهد.

وی با ادعای اینکه حضور نظامی آمریکا در دریای سرخ با هدف حفظ آزادی کشتیرانی است، اما تصریح کرد که واشنگتن به دنبال درگیری دریایی با ایران نیست.

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره»، این مقام پنتاگون در این‌باره اضافه کرد: «حضور ناوهای جنگی ایران در دریای سرخ و انجام ماموریت‌های خود، امری طبیعی است».

وی همچنین خبر داد که ارتش و نیروهای مسلح یمن روز سه‌شنبه حملات بیشتری را در دریای سرخ انجام دادند.

پیش از این نیز «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید بعد از حملات آمریکا به نقاطی در داخل عراق و سوریه گفته بود که واشنگتن دنبال درگیری با ایران نیست.

بامداد شنبه بود که سازمان تروریستی سنتکام در بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به کشته شدن ۳ نظامی آمریکا در حمله گروه‌های مقاومت به پایگاه «برج-۲۲» در مرز سوریه و اردن، حملاتی را به مواضع گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه انجام داده و بیش از ۸۵ نقطه را هدف قرار داده است.