رئیس پنتاگون بامداد یکشنبه گفت که استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند از حملات تجاوزکارانه آمریکا و انگلیس به اهداف نظامی ارتش یمن حمایت کردند.

به گزارش مرور نیوز، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا بامداد یکشنبه گفت که شش کشور در عملیات تجاوز نظامی به خاک یمن حمایت کردند.آستین طی بیانیه‌ای ضمن اشاره به حمایت نظامی استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزیلند از حملات آمریکا و انگلیس به یمن، توضیح داد: «نیروهای ما به همراه نیروهای انگلیسی حملاتی را علیه اهداف نظامی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن انجام دادند».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی مدعی شد: «هدف این حملات برهم زدن و تضعیف توانایی‌های شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران است. این حملات ۸ سایت از جمله انبارهای تسلیحات و موشک، سامانه‌های هوایی و رادارها را هدف قرار دادند».

وزیر دفاع آمریکا در ادامه ادعاهایش گفت: «هدف این حملات مختل کردن توانایی حوثی‌ها برای انجام حملات بی‌مورد علیه کشتی‌های آمریکایی و بین‌المللی است. ما از اقدام برای محافظت از جان انسان‌ها و تضمین جریان آزاد تجارت دریغ نخواهیم کرد».

طبق این گزارش، آستین همچنین افزود: «ما همچنان برای حوثی‌ها روشن می‌کنیم که اگر حملات غیرقانونی خود را متوقف نکنند، عواقب آن را متحمل خواهند شد».

بامداد یکشنبه بود که شبکه المسیره گزارش داد که علاوه بر صنعاء، استان‌های الحدیده، حجه و تعز هدف حملات تجاوزکارانه ائتلاف آمریکایی-انگلیسی قرار گرفتند.