معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا گفت که از بازگشت رئیس سابقش دونالد ترامپ به کاخ سفید حمایت نمی‌کند.

به گزارش مرور نیوز، مایک پنس معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا گفت که از بازگشت رئیس سابقش دونالد ترامپ به کاخ سفید حمایت نمی‌کند.

پنس جمعه شب تاکید کرد: نباید تعجب کرد که من امسال از دونالد ترامپ حمایت نخواهم کرد.


وی که با شبکه فاکس نیوز مصاحبه می‌کرد، گفت که ترامپ «دستور کاری را دنبال و ترویج می‌کند که با دستور کار محافظه‌کارانه‌ای که ما در دوره چهار ساله حکومت خود دنبال می‌کردیم، تضاد دارد.»

اظهارات پنس ۶۴ ساله در حالی است که ترامپ و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات داخلی احزاب خود توانستند آرای کافی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را کسب کنند.

هر چند نامزدهای سایر احزاب نیز در انتخابات شرکت دارند اما پنس از اعلام حمایت خود از آنها خودداری و در عین حال تاکید کرد که در انتخابات ماه نوامبر به بایدن نیز رای نخواهد داد.

پنس از نامزدهای اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود اما به دلیل عملکرد ضعیفش در نظرسنجی‌ها ماه اکتبر از رقابت‌ها کنار کشید.

رسانه‌های آمریکایی اظهارات تازه پنس را «بمب» و «شگفت‌انگیز» توصیف کردند اما این در حالی است که وی و ترامپ پس از ترک کاخ سفید فاصله زیادی میان آنها ایجاد شده است.


ترامپ در اواخر دوره خود تلاش کرد تا پنس را تحت فشار قرار دهد که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را که به نفع بایدن رقم خورده بود، لغو کند. اما پنس از این اقدام خودداری کرد.

ترامپ پس از این ناکامی هواداران خود را در ششم ژانویه ۲۰۲۱ ترغیب کرد تا به ساختمان کنگره آمریکا حمله کرده و از تایید ریاست جمهوری بایدن توسط قانونگذاران آمریکایی جلوگیری کنند.

پنس این اقدام را «بی‌ملاحظه» خواند و گفت عملکرد ترامپ در آن حادثه «من و خانواده‌ام را در خطر قرار داد.»